Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Oxigénterápia betegség megelőz...

Oxigénterápia betegség megelőzésre használható?

Figyelt kérdés

Külföldön nagyon sok sportoló használja az oxigénterápiát a felkészülésben. Azaz 90-95% oxigént lélegeznek be vagy kamrában vagy maszkból.

Ismerőseim között is volt, akinek a lábában az ereket rendbe rakta, pedig már műteni kellett volna.


Én cukorbeteg vagyok. Szeretnék venni egy gépet, amin keresztül maszkból lehet 90-95% oxigén belélegezni.

A szövődmények elkerülésében venném segítségül.


Ausztriai és angliai ismerőseim közül többnek az orvos írt fel oxigénterápiát, érszűkületre, szívbetegségre stb...

Magyarországon sajnos nincs ilyen, csak fizetősen.


Tehát nem magas nyomású kamrát vennék, hanem egy gépet, ami 90-95% os oxigént állít elő és ezt maszkon keresztül lélegezném be.


Mennyit érdemes ezt használni?

van akinek van tapasztalata ilyennel?



2016. nov. 25. 14:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Ez nem nagynyomású belélegzés. Percenként 5 liter 95%-os oxigént állít elő a gép.
2016. nov. 25. 14:12
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Állítólag a 30%-nál magasabb oxigéntartalmú levegő belélegzése ájuláshoz vezet, hacsak előtte hozzá nem szokik a szervezet. Amelyhez mellesleg napok kellenek. Ezt onnan tudom, mert már hasonló kérdést feltettem, és mondták, hogy 30% fölött vagy beájulnának az emberek, vagy meghalnának.
2016. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

1. Azért azt alaposan körbejárnám, hogy cukorbetegség esetén mit és mi módon old meg az oxigén. Érszűkület, szívprobléma esetén az a gond, hogy a vér oxigénje nem jut el mindenhová elegendő mértékben, ezért e szervek károsodnak (sorvadnak) az idők során. Többletoxigén segíthet, de nem árt tudni, mennyi kell.

2. A túlzott oxigénellátás hallucinációs (részegséghez hasonló) állapotot idéz elő az agyban és ez korántsem kedvező. Az egyes szervek oxigénfelvétele adott, se sokkal kevesebb, se sokkal több nem jó.

3. Vannak olyan szerek Magyarországon (igaz, elég drágák), amelyek oldott oxigént tartalmaznak, és növelik a vér oxigéntartamát. De csak előzetesen (szakember által) meghatározott mennyiség ajánlott.

2016. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!