Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért adnak egy vírus okozta...

Miért adnak egy vírus okozta betegség esetén is antibiotikumot a betegnek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Már mint kicsoda? Orvos nem, az biztos.
2012. jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szoktak adni, olyan esetben, amikor a vírus okozta betegség következtében legyengülhet az ember immunrendszere, és bakteriális fertőzésre tehet szert
2012. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak ment a pont, köszi, erre nem is gondoltam. :)
2012. jan. 9. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Megelőzésre NEM adnak antibiotikumot, arra nem jó. Sőt, nagyon csínján kell vele bánni a bacik elleni alkalmazásban is. Gyorsan hatástalanná válhat ugyanis.
2012. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Megelőzésre NEM adnak antibiotikumot, arra nem jó"


De bizony hogy adnak! Ahogy jól írta az a válaszoló a vírusos betegség legyengíti a szervezetet és a baktériumos felülfertőződés megelőzésére adják!Az influenza szövődményei ellen pld!

2012. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Megelőzésre valóban nem jó az antibiotikum, az orvosok mégis ezért adják.

Sőt mondok durvábbat, egészséges állatokat is tömnek antibiotikummal "megelőzés" céljából (igaz legtöbbször állatorvos tudta nélkül).

2012. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Am láttam nemrég filmet erről, abban az orvosokat szidták, hogy minek adnak nekik antib-t, ha egyszer az vírusok ellen jó csak. Természetesen az anyagi haszon miatt. Viszont a kérdést amit feltettem, egy mozaikos bioszkönyvből másoltam, mivel nem értettem, hogyha abban is az van, hogy csak baktériumok ellen jó, akk minek kérdez ilyet.
2012. jan. 9. 22:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Sőt, a helyzet nem olyan rózsaszín, hogy vírusos megbetegedésre az orvos nem ad antibiotikumot: ad. Az egyik legsúlyosabb probléma háziorvosi körben, hogy minden marhaságra antibiotikumot adnak, aztán csak néznek, mikor később a bakteriális fertőzés már rezisztens.

Normális esetben persze csak azért adnak, hogy megelőzzék a későbbi fertőzést, de sokaknál ez bevett rutin, hogy antibiotikum, "attól nem lesz rosszabb".

2012. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!