Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A gúlának az oldaléle és az...

A gúlának az oldaléle és az oldalmagassága ugyanolyan hosszú?

Figyelt kérdés

2016. nov. 27. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2016. nov. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

tudom ,hogy melyik melyik,de vannak olyan feladatok ahol úgy csináltuk ,hogy ugyan annyi.

de ha belegondolok ha ugyan annyi lenne az már kúp lenne nem?

2016. nov. 27. 23:09
 4/7 dq ***** válasza:
Szerintem gondolj bele még jobban.
2016. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az oldaléle azonos lenne az oldal magasságával, akkor az oldallap két olyan derékszögű háromszögből állna, amelynek az átfogója azonos hosszúságú a befogójával. Ha rajzolsz nekem egy ilyen háromszöget, akkor én neked adom az egy évi fizetésem. (Kritériumom, hogy maradjunk meg az euklideszi geometriánál, mert ugye alapvetően abban szerkesztgetünk.)


Szóval ha úgy számoltatok, hogy az oldalél egyenlő hosszú az oldallap magasságával, akkor biztos hogy hibás eredmény jött ki, de valószínűbbnek tartom, hogy valamit félreérthettél az órán.

2016. nov. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Annak viszont nincs akadálya, hogy a gúla oldaléle és magassága ugyanakkora legyen.
2016. nov. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#6 vagy a gúla alapélére vagy hasábra gondoltál, vagy gondold jobban végig amit leírtál
2019. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!