Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért vitték a Munkácsy...

Miért vitték a Munkácsy Jézus-trilógiáját Pécsre (így)?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam Debrecenben,ahol megnéztem a festményeket:egy lezárt teremben klimatizálva,elkerítve volt a három óriási méretű kép.Korlátozták a bennlévők létszámát is a hő,a pára miatt és persze fényképezni se lehetett.

Most meg a pécsi kulturális napok miatt elviszik oda.Amivel a kisebbik bajom,hogy miért kell?Ha van egy nemzetközi rendezvény,miért kell mindent oda zsúfolni,ami egyébként nem tartozik oda?Ennyi erővel odavihetnék a Feszty-körképet is had lássák a turisták(ahelyett,hogy elmennének máshova is).

A nagyobbik baj,hogy míg Debrecenben szigorúan óvták,a TV-ben láttam,hogy egyszerű overállos melósok(kb mint a kőmüvesek) rakják fel kézzel:semmi klíma,semmi emelőszerkezet,semmi biztonság-biztosítás?

És a legnagyobb baromság,hogy a festmény fel volt tekerve!!!Mint egy céllövöldés Bruce Lee posztert úgy egy 110 éves olajfestményt csak egyszerűen feltekertek,nem törődve a repedéstől,a mállástól.Vajon mit szólna a Louvre,ha Mona lisat feltekerve szállítanák?Kinek az ötlete volt ez,hogy egy többnyire külföldieket érintő bagatell eseményre,aminek szervezésével ismét égünk,mint a Hindenburg-zeppelin levigyék a képeket?


2010. máj. 1. 06:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Basszus ez nagyon durva... Így is mennek tönkre a képek, legalább vigyázni kéne rájuk. Az eredeti képet rakták ki?
2010. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

.."Pécs mintegy harminc millió forintot költött arra, hogy eleget tegyen a tárlat szigorú feltételeinek. A Pécsi Galériának át kellett alakíttatnia az egyedüli helyszíneként szóba jöhető gimnáziumi dísztermet. A szerződésben különböző műszaki, klíma- és biztonsági berendezések elhelyezését írták elő, a falakat pedig a legjobb hatás elérése érdekében angolvörösre festették. A képek védelme érdekében a teremben állandó 20 Celsius-fokot és 50 százalékos páratartalmat szükséges biztosítani, a műkincsekre éjjel-nappal őrök vigyáznak."


forrás:Népszava

2010. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok

a cikk elejét nem másoltam ide,de természtesen a Munkácsy-trilógia elhelyezésének körülményeiről szól a cikk.

2010. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Munkácsy Mihály: Golgota és Ecce homo című, monumentális festményeit hétfőn több tucat szakember közreműködésével, aprólékos munkával vették le a debreceni Déri Múzeum faláról, majd SPECIÁLIS MÓDON felhengerelték és becsomagolták..."

forrás:


www.szabadföld.hu

Sztem semmi kléárt nem tennének ezekben a festményekben.Valószínűleg te csak részinformációkkal rendelkezel a szállítást/elhelyezést illetően.

2010. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*kárt
2010. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem meg baromira oda tartozik,ugyanis nagy dolog h.ezek a képek most Mo.n vannak,Pécs jelenleg a kult. főváros.Nyilván jó helye van ott.Te se gondolhatod komolyan h.úgy kezelik,mintha csak valami bóvli lenne..Nyilávn hozzáértő személyek a megnagyobb aprólékossággal,óvatosan kezelik ezeket az alkotásokat.

Amúgy is ezek a képek nennél macerásabb utat is kibírtak már...(Kanadából Magyarországra pl.)


Szóval nincs miért aggódni.

2010. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

*ennél

*nyilván

2010. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
*legnagyobb
2010. máj. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"...egyszerű overállos melósok(kb mint a kőmüvesek) rakják fel kézzel..."


miért talán öltönyben kellett volna felrakniuk???

Ne kötekedj már!

Nyilvánvalóan megvolt az elhelyezésnek egy részletes,kidolgozott menete.Semmi okod nincs kritizálni az eseményt.

2010. máj. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kézzel az a bajom,hogy a festményt magát tolták fel vízszintesből függőlegesbe és nem az oldalát vagy a hátulját fogták.

Persze jó dolog,hogy Magyarországon vannak,de a kulturális főváros mizériáról meg az a véleményem,hogy szerintem nem kell emiatt levinni.A turisták menjenek el oda,a Hősök terét se viszik le Pécsre.Ha Pécs pályázott a rendezésre,rendezze meg maga s ne idegen tollakkal ékeskedjen.Magyarország egyik legnagyobb és legszínesebb múltú városának lehetne saját programja.Emiatt nem kéne ez a cécó.De ez csak az én véleményem és mint tudjuk a vélemény olyan ,mint a se gg:mindenkinek van,de senki se kiváncsi a máséra.

Oké,lehet,hogy profi restaurátorok végezték és kifogástalan volt a módszer,csak az én laikus szememet szúrta a hengerelés.Igazatok van,biztos túlparáztam és nem dilettánsok csinálják.Már csak azért sem mert a tulajok nem engednék akárhogy,akárkinek.

Köszi a válaszokat.

2010. máj. 1. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!