Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek Jézus érzett nemi...

Szerintetek Jézus érzett nemi vágyat? Volt erekciója, magömlése stb? Kívánta a nőket?

Figyelt kérdés
Képzelet alkotta lényként elfogadható, hogy nem érzett nemi vágyat, nem volt magömlése stb., na de normális, egészséges emberként...
2011. szept. 22. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
persze, hogy volt, mivel ezek normális emberi folyamatok, csak ő nem lett rabja a vágyainak, nem a testének élt.
2011. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
28%
Aki olvasta a Da Vinci-kódot,az tudja,hogy férfi volt,és volt párja is,méghozzá Mária Magdolna,akitől lett egy kislánya,Sára.És elvileg a mai napig vannak leszármazottjai.Ez a kijelentés teljesen megváltoztatja a Bibliát,épp ezért az egyház támadta az írót,Dan Brown-t.Egyébként nem értem miért ne élhetett volna nemi életet,jó,ő elvileg nem a testi örömöknek élt,de nagy hülye volt,aki kitalálta,hogy a szexualitás bűn,különben hogy szaporodnánk?Szerintem Isten egyáltalán nem tartotta bűnnek,csak egy hülye találta ki,mivel testi örömet is okoz,de ha nem így lenne,higgyétek el,nem lenne bűn!!Egyébként tényleg elég furán oldotta ezt meg a természet...
2011. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

A kód csak egy regény, ne hidd rögtön valóságnak.


Jézus ember volt, minden tekintetben. Egy okos, bölcs ember, akit aztán kivégeztek. A fiúk megbánták atyáik bűnék, és isteni szintre emelték őt. Az ő korában senki nem tartotta őt megváltónak, istennek, csupán egy jó szónoknak, aki jó dlgokat tanít. Párszáz évvel később kezdődött igazán a hisztéria.

2011. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Natehát... milyen oldalakat is hajítottak ki a bibliából? Engem az érdekelne ami nincs benne...
2011. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

bár a Da Vinci kód tényleg csak egy teória, van benne egy logikus érvelés, ami Jézus házassága mellett szól:


abban az időben, amikor Jézus élt, voltak bizonyos társadalmi normák: egy zsidó férfi megházasodott, családot alapított, gyereket nemzett - ez volt a kor elfogadott követelése.

Jézus zsidó férfi volt, a Biblia szerint nőtlen, legalábbis nem esett szó arról, h házas lett volna.

mivel ez abban az időben meglehetősen kirítt a társadalomból, legalább vmelyik evangéliumnak meg kellett volna indokolnia, h miért volt ez. mivel ez nem történt meg, feltételezhetjük, h Jézusnak volt felesége (talán épp Mária Magdolna) csak János és a szinoptikusok a saját történeteikben ezt nem tartották fontosnak, mert a többi evangélium leírta.


igen, volt több evangélium is, ez igaz a könyvben, tényleg megtalálták a kopt tekercseket és Nag Hamadi is fontos felfedezés volt, csak a Biblia újszövetségét úgy válogatták össze, h Jézus képe beleilljen az egyház által sugározni kívánt aszkéta életbe.


"A Bibliát nem faxon kaptuk a mennyországból" - ez így is van.

2011. szept. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

22:20-as vagyok: egyetértek az utolsóval, teljesen logikus ettől függetlenül a regény, hiszen abban az időben egy 30 éves zsidó férfinak KELLETT, hogy legyen felesége. Ez volt a természetes. Ettől még ne mondjuk azt, hogy "azért, mert a da vinci kód megmondta". Lehet azt hinni, hogy ez igaz, de akkor úgy írjuk le, hogy én úgy hiszem, hogy amit a kódban írtak, legalább részlegesen de igaz lehet.

Ugyanígy lehet hinni a Biblia igazában is, de ne jelentsük ki, hogy csak és kizárlóag az az egyetlen helyes és igaz hit. Azt jelentsük ki, hogy mi hiszünk benne. Soha ne globálisan.

2011. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Jézus ember volt mindennel megáldva egyszer el kellett volna jönnie az időnek, hogy megházasodik és gyerekei lesznek.Viszont a fizikai megváltás mivel megölték nem jött el, nem tudunk Jézus családjába beoltódni.újra el kell jönnie a messiásnak akinek a családjába be tudunk oltódni, s minden kérdésre ad választ.Ezek a válaszok logikusak lesznek s természetesen eretnekségnek fognak hangzani az egyház számára

Maga a megváltás azt jelenti ,hogy a most is dolgozó Sátáni eröket megszüntetjük, nem adunk teret nekik ill minden embert vissza bviszünk Istenhez

2011. szept. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

LOL "Képzelet alkotta lényként" :D (Y)


Béka!

2011. szept. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Natehát... milyen oldalakat is hajítottak ki a bibliából? Engem az érdekelne ami nincs benne..."


Úgy tudom hogy pl Júdás evangéliuma is ilyen, ebben az az érdekes, hogy állítólag Jézus kérte meg Júdást hogy árulja el őt, mert ugye a nagy terv.


Ezen kívül a reinkarnáció téma is valamelyik iratban előkerül. Tehát hogy az emberek a haláluk után visszakerülhetnek a földre újra.

2011. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Hát ez érdekes, nem először írom, hogy jézus lány volt, és nem először törlik.
2011. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!