Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » C# programmal kellene megoldan...

C# programmal kellene megoldani egy feladatot windows form applicationben. Valaki meg tudja oldani?

Figyelt kérdés

IFS fraktál


Vegyünk a síkban egy P(x,y) pontot. Kezdetben x és y értéke legyen 0. Majd transzformáljuk a pontot az alábbiak szerint:


x’ = ax + by + e

y’ = cx + dy + f


, ahol x és y az eredeti koordináták, x’ és y’ a transzformáltak. Az a, b, c, d, e, f betűk pedig paraméterek, melyek a transzformációt jellemzik.


A paramétereket, melyek a fraktált adják meg, egy ún. transzformációs

mátrixban tároljuk. Például a klasszikus példának, a páfránynak a mátrixa így néz ki:



a b c d e f P

1 0.00 0.00 0.16 0.00 0.00 0.00 1%

2 0.85 0.04 -0.04 0.85 0.00 1.60 85%

3 0.20 -0.26 0.23 0.22 0.00 1.60 7%

4 -0.15 0.28 0.26 0.24 0.00 0.44 7%


A fraktálrajzoló algoritmus mintegy 15 000-szer végrehajtja a következő műveletsort:

- választunk egy sort a transzformációs mátrixból a P oszlopban szereplő valószínűséggel.

- elvégezzük a transzformációt a fenti képletbe behelyettesítve a választott sorban szereplő paramétereket és régi x, y koordinátákat.

- Az új (x,y) koordinátájú pontba rajzolunk egy pontot

-

Ha mindent jó csinálunk, eredményül a fenti ábrát kapjuk.


ami egy ilyen bokor levélzetéhez kellen, hogy hasonlítson.

Aki megoldja annak nem tudom mit adok :D



2016. dec. 11. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt van többféle fraktál:


[link]


A forráskód letöltéséhez regisztrálni kell az oldalon.

2016. dec. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak az a baj, hogy én még kezdő vagyok a programozásban, és nem nagyon látok bele a kódsorokba. Így ezért lenne szükségem egy kidolgozott megoldásra.

Üdv.

2016. dec. 11. 23:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nem értem a kérdésedet és annak célját.

Ha ez egy iskolai feladat akkor az a célja hogy megtanuld hogyan kell megcsinálni. Ha más csinálja meg helyetted akkor annak mi is a célja? Ha kezdő vagy akkor miért ezzel kezded? Vagy már megint az a helyzet hogy már tudnod kellene de te b..l megtanulni? És azzal hogy más megcsinálja helyetted azzal kit is versz át ? Netalán magadat? És ezért még más dolgozzon meg? Nyilván azért olvasom ezt az oldalt hogy másnak segítsek és gyakoroljam azt amit tudok. De néha igen feleslegesnek érzem, legalább is másnak segítés oldalát...

2016. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyugi, nem kell emiatt idegeskdeni, ha nem hát nem.
2016. dec. 13. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:
4000 forintért megcsinálom neked.
2016. dec. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én 5000-re gondoltam, de akkor legyen 4, ha neked úgy megfelel, már utalom is, csak gyorsan rakd föl a megoldást, mert már kellene, aztán ha fölraktad küldöm.
2016. dec. 15. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Küldtem privátot.
2016. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!