Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Power banknak mi értelme van?

A Power banknak mi értelme van?

Figyelt kérdés
Aki használja, miért használja, mire jó ez az egész?
2016. dec. 17. 15:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Az az értelme, hogy jön belőle az áram. Fel tudod tölteni például a mobilodat olyan helyen, ahol nincs vezetékes áram. Amúgy rossz kategóriát választottál.
2016. dec. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
El is kéne olvasni legközelebb amit a termék mellé írnak.
2016. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész bringázni, túrázni és szeretnéd a telefonodat is használni esetleg ha lemerül feltölteni, akkor jó a powerbank.
2016. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 EagleHUN ***** válasza:
53%

Ha olyan helyre utazol ahol nincs állandó áramellátás.

Pl vadkempingezel itthon, vagy más fejletlen országokba látogatsz.

2016. dec. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ennek a kérdésnek kb. pont annyi értelme van, mintha azt kérdezted volna meg, hogy a mobiltelefonnak mi értelme van, amikor a vezetékessel ugyanúgy tudsz telefonálni...
2016. dec. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 2*Sü ***** válasza:
100%

Én akkor határoztam el, hogy veszek egy powerbankot, mikor a Kapolcson, a Művészetek Völgyében voltunk. Sátoroztunk egy eléggé forgalmas kempingben, ahova kvázi minden feltűnés nélkül bárki besétálhatott. Konnektor csak a kemping közös helyiségének nevezhető részen volt. Ergo éjszaka a sátorban nem tudtad tölteni a telefonodat. Napközben meg jártál-keltét, megint nem tudtad tölteni a telefonodat. Este és reggel volt némi idő telefont tölteni, de nem akar az ember emiatt fél órát üldögélni mellette. Otthagyni sem nagyon akarja az ember a telefonját, hátha lába kél, de kényszerűségből végül is így működött a dolog, rádugtam a telefont a töltőre, elmentem zuhanyozni, stb…, majd fél óra múlva lehúztam a töltőről.


Sokkal praktikusabb akkor, hogy éjszakára otthagyod a powerbankot töltődni, a kemping közös helyiségében, te meg viszed a sátradba a telefont. Nappal meg töltöd kvázi a zsebedben a telefont a powerbankról, nem vagy helyhez kötve. Ha esetleg ellopják a powerbankot az éjszaka folyamán, akkor max. pár ezer forintos kár ért. De ha nincs powerbankod, akkor a telefonod ellopását kockáztatod, ami meg már több tízezer, alkalmasint százezer forintos kárt jelent.


De ahogy írták egy több napos túrán is hasznos, ha nincs lehetőséged telefont tölteni. Vagy még egy életszerű példa, ha mondjuk vonattal utazol át az országon, és hogy ne unatkozz, közben nézed a telefonodon a kedvenc sorozatodat. Na ilyenkor is jól jön egy powerbank, mert egy 5-6 órás utazást nem biztos, hogy kibír a telefonod egyetlen töltéssel. Főleg, ha megérkezvén rögtön nem is jutsz a szálláshelyedre, hanem még pár órát nézelődsz, fényképezel, használod a GPS-t, stb…


Persze aki az otthona és a munkahelye, vagy az iskola között ingázik csak, az nem biztos, hogy sok hasznát veszi.

2016. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"aki az otthona és a munkahelye, vagy az iskola között ingázik csak, az nem biztos, hogy sok hasznát veszi"


Hát, erre igencsak rácáfolnék. Nekem kb 1,5 óra az út a munkahelyemre + ugyanennyi vissza. Elég sokszor jól jött már, amikor útközben lemerült a mobilom. Nem mindig jut ugyanis az ember eszébe, hogy fel legyen töltve a mobil.

2016. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Én a telómhoz egy akkus tokot vettem. Egy kicsit ormótlan, minden irányban kb. 5 mm-re növeli a készülék méretét, de így gyakorlatilag ugyanúgy tudod használni a telót töltés közben is, mint amúgy, még egy kis kábelen lógó powerbank kényelmetlensége sincs.

Van, hogy az ember sok időt tölt olyan helyen, ahol nem lehet vagy kínos konnektorért könyörögni, illetve nem lehet ott hagyni a készüléket egy töltés idejére.

2016. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rámutattatok sok olyan példára, amikor valóban hasznos lehet, ám én ezekre nem is igazán gondoltam, mivel nem használom olyan sokat a telefont...
2016. dec. 19. 20:31
 10/11 EagleHUN ***** válasza:

Nagyon kiéleződött telefonra itt a beszélgetés.

Pedig jó az PDA-khoz, laptopokhoz, fényképezőgépekhez is!

2016. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!