Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan ered a 'bébipapi'...

Honnan ered a 'bébipapi' kifejezés?

Figyelt kérdés
Van köze a babaételnek a papához? :)
2017. jan. 29. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs. Az eredetét nem tudom, csak feltételezésem van. 60-70 évvel ezelőtt a fogatlan emberre mondták, hogy pampogva eszik. Azaz nem rágja az ételt. A kisbaba sem rág, hanem pampog. Így lett az étele bébipapi.

Mindig voltak ilyen értelmetlen szavak a gyerekekkel kapcsolatban. A kisbaba pl. nem szép, vagy helyes volt, hanem csecse. A ló paci, a kutya vau stb.

Ahogy ma is divat lett a fürcsi, türcsi és a társai.

2017. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én szerintem a papi a kenyérből jön mivel a kenyeret mondják papának legalábbis felénk igen anya is szokta mondani hogy "vettem friss puha papát"

És ugye a bébi papi a tejbeásztatott kenyér kifli stb ami van és a bébi meg onnann jön hogy ez babáknak való. Szerintem ez logikusabb

2017. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!