Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Antropológiailag milyen...

Antropológiailag milyen ember/rassztípusba tartozom?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat ez a tudományág.

Majdnem minden utcán sétáló emberről nagyjából be tudom határolni,hogy nordikus, mediterrán rasszba tartozik, viszont magamat elég nehezen tudom besorolni.

Családom egy része erdélyi nemes volt, de vannak svájci, sváb,szász felmenőim, tehát germán-magyar keverék lennék.

Világos bőröm van, nehezen barnulok le, viszont nem vagyok szeplős és az arcomon is csak 2 anyajegy van.

A hajam természetes hullámos, sötétbarna, de inkább lágyabb tónusú,mint markánsan erős. Vékony szálú, de sok van belőle. 2 éves koromig szőke voltam.

A szemem barnászöld, tehát szürke-zöld-barna színekből tevődik össze.

Alacsony vagyok, 150 centiméter és nő.



2017. febr. 8. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Az index fórumon van egy téma, "Alrasszok". Egy csomó ember beküld fényképeket, ismert emberekről is betesznek, és megbeszélik, hogy milyen alrasszba tartoznak.


Lehet, hogy látsz ott valakit, aki úgy néz ki, mint te. Ha meg nem, akkor beküldheted a saját fényképedet is. Szembő-profilból, féloldalról.

2017. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom megmondani rólad a frankót, de néhány egyéb gondolat eszembe jutott:


1. Az ember rassza kizárólag a fenotípusán alapszik (látszó kinézet), nem pedig genotípusán (vagyis ki tudja mi minden mást hordoz ő még rejtve a recesszív génjeiben, ami esetleg majd utódjainál előjöhet.)


2. Hiába van valakinek ilyen-olyan felmenője a családfájában, ha azok a gének útközben kiestek, továbbadásuk megszakadt, akkor az már neki se genetikai se kinézeti értelemben nincs, semmi köze hozzá. Családfailag igen, biológiailag meg nem. Pl. Barnaszeműek szülhetnek kékszemű utódot, de a kékszeműek azt a barnát már nem fogják továbbadni. Végállomás.


3. Teljesen mindegy, ki milyen felmenőiről tud, gyakorlatilag semmi köze nem szokott lenni a valóságnak ahhoz, amit ez alapján elképzel. Tipikus példa: XY lobogtatja a hétpecsétes papírt a 20 generációra visszavezetett színmagyar felmenőiről. Aztán persze ordít a fejiről, hogy nem az. Nem kicsit nem az, nagyon nem az. Hú, de tipikus.


4. A különböző rasszok egy fajt - egymással szaporodni képes közösséget alkotnak. Ebből viszont a következő meredeknek tűnő következmények állhatnak elő: Egy ember nem feltétlen tartozik egy rasszba a saját testvérével, a saját anyjával és a saját gyerekével. Mi több, ilyen erősen kevert térségben, mint Magyarország is, ez szinte mindig így van. Pláne ha a felmenők, nagyszülők, stb. is már erősen különböztek. A testvérek általában eléggé hasonlítanak, de azért előfordulhat erős eltérés színben, alkatban, formában, mongolitásban. Ezek közül bármelyik külön is már rasszelkülönítő tényező. Tehát röviden: az én rasszom az én rasszom, kár a szülőkén okoskodni, az nem az enyém. Hiába őbelőlük vagyok genetikailag! (Persze olyan helyen ahol papa, mama meg kb. az egész ország egy rasszba tartozik, ott gyakorlatilag, mindenki csak a saját rasszát tudja reprodukálni. De akinek nagyon eltérőek a rejtett génjei, az bizony csinálhat másféle gyereket. Ezt azért írom le, mert sokan nem értik a dolog működését.


5. Azok a mediterránok, akiket látsz az utcán, valamelyik más dél-európai rasszba tartoznak: dinári, alpi, alföldi, armeni, pamíri, turáni... A mediterrán nem csak egy szín, hanem egy fejforma. Annak a tarkója felett jó 5 centit kidudorodik a koponyája hátrafelé. Na olyan itt Magyarországon gyakorlatilag nincs. Persze ennek megítéléséhez kopaszra kéne nyírni a szembejövőket.


6. Ez az egész rasszosdi nem egy egzakt tudomány. Meg is van a véleményem róla. Az emberi kinézet egy kontinuum, folyamatos átmenet, az, hogy ki mekkora csoportokat alkot, és hol húz meg határokat az "tudósonként" önálló kénye-kedve szerinti történet. Tehát nincs ilyen, hogy kinek van igaza. Az viszont tényszerű adat, megfogható valami, hogy színben, fejforma-arányokban számszerűen tisztában van magával az ember. Egyébként olyan szinte nincs, hogy vki ebbe/abba a rasszba tartozik, olyan van, hogy valahol ez, meg az, meg amaz a rassz között.


7. Valóban léteznek ilyen "nem igazi barna" barna szemszínek is, meg centrális heterokrómiák is, de az esetek 90%-ában ez abból adódik, hogy az illető nem tartja a barnát elég szépnek, és hát van az a megvilágítás, meg ha kell még erősebb világítás, aminél bármelyik barna szemben kifelé lesznek zöldesebb részek is... De elhiszem Neked, ne vedd ezt így magadra, csak azért írtam le, mert bizony sokan szeretik ezt mellémagyarázni.


Mindenesetre a leírásodból úgy tűnik, hogy olyan barna vagy, aminél létezik egy még barnább árnyalat is. (Már az európai kategórián belül értve.) Amit viszont meg kéne állapítanod: Tarkód felett kidudorodik-e hátra a koponya 2-3 centit, vagy teljesen csapott? Magas-e a fejed: csúnyán mondva hosszúkás lóképű arc, vagy kerek. Széles-e az arcod? Egyenes-e a kontúrja az arcod oldalának, vagy kiugrik belőle a járomcsont oldalra? Mi a legszélesebb pontja: a járomcsont csücske, vagy a homlokod? Szemgödröd felett mennyire ugrik előre a homlokcsontod? Nagyon, vagy szinte egy síkban van? Ez a mongolitás foka. És még ezer ilyen apróság...

Valamelyik(?) dél-európai rasszba tartozol, akinek, (mivel nem vagy az a egyértelműen sötétbarna) volt némi északi beütése is. Konkrét rasszot ne várj, inkább olyat lehet mondani, hogy melyik 2 vagy 3 között vagy nagyjából.

2017. febr. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, centrális heterochromiás az én szemem is.

A formája mandulavágású és kisebb méretű.

Az arcom inkább kerek, mint hosszúkás. Inkább szív alakúnak nevezném. Az arcom legszélesebb pontja a járomcsontom, enyhén kiugrik. A homlokom nem dudorodik ki és inkább lapos,mint gömbölyű.

Az orromat nem mondanám hosszúnak, de ez inkább "északias" és karakteres.

2017. febr. 9. 10:06
 4/5 anonim válasza:

4 fő rassz van:

- Europid

- Mongolid

- Negrid

- Weddo-australid


A barna bőrű cigány, a barnább bőrű dél-olasz ugyanúgy az europid rasszba tartozik, mint a fehér bőrű, szőke hajú és kék szemű svéd. Az europid rasszba tartozók nem szó szerint értelembe vett fehér bőrűek. A pigmentekben lehet némi eltérés. (Magyarul ha nem szereted a romákat, nem vagy rasszista, hiszen egy (fő)rasszba tartozol vele. Ilyenkor maximum "etnikai"gyűlölő vagy. Fajgyűlölő pedig azért nem lehetsz, mert EGY emberi faj van, a Homo sapiens sapiens. Ami ugyanúgy Te is vagy, Én is vagyok, a kínai is az, és a zimbabwe-i néger is).


Europid + Negrid = Mulatt

Europid + Mongolid = Mesztic

Mongolid + Negrid = Zambo


Ezek a főbb keverék rasszok.

2017. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én azt szeretném megtudni,hogy az europid rassz típusai közül melyik állhat a legközelebb hozzám.

Elképzelhető,hogy van egy kis mongolid beütésem?

2017. febr. 17. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!