Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen érzésként élheti meg...

Milyen érzésként élheti meg az ember egy hangulatjavító gyógyszer hatását?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok tipusa van, de általánosságban a lényeg hogy minél több dopamin és szerotonin maradjon a "térben".

Na most ez esetben akkor az illető csak úgy magától boldognak fogja érezni magát? Vagy hogyan kell ezt elképzelni?


2016. okt. 27. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan.

Ezen kívül eltünteti a depressziót, az öngyilkossági hajlamot, stb.

Ezen kívül eltompítja az embert: drasztikusan csökkenti a gondolatok számát és sebességét, a kreativitást, és növeli a reakcióidőt.

Ezen kívül hosszabb távon függőséget okoz.

2016. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 2*Sü ***** válasza:
58%

> Milyen érzésként élheti meg az ember egy hangulatjavító gyógyszer hatását?


Kezdetben semmilyen hatást nem érzel, sőt a tünetek esetleg még rosszabbak is lehetnek. Később – néhány hét, hónap után – szép lassan elkezd csökkenni a szorongás, már nem ugyanazok a gondolatok futkároznak a fejedben körbe-körbe, egyre többet tudsz más dolgokon gondolkodni, másra koncentrálni.


Kis hasonlattal ez sem csodaszer. Kicsit olyan, mint mikor megfázásra elkezdesz szedni valami gyógyszert, vagy gyógyhatású készítményt. Nem fog rögtön meggyógyítani, lehet az első napokban még rosszabbul is fogod érezni magad. Aztán szépen lassan egyre kevesebbet fújod az orrod, kevésbé fáj a fejed, kevesebbet köhögsz, és szépen visszaállsz a régi kerékvágásba. De nem fog átlökni a ló túlsó oldalára, ha fájt a derekad, az továbbra is fájni fog. Nem leszel tőle szuperegészséges. Ahogy a hangulatjavító gyógyszertől sem leszel automatikusan életvidám, nem kerülsz tőle extázisba, csak egyre jobban lesz átlátható az a sötét szemüveg, amit viselsz, egyre kevésbé látod sötétebbnek a helyzetet, mint objektíven nézve. De ettől még ha este van, nem fogod nappali fényességként megélni, ha mondjuk a depressziódnak van valami oka, mondjuk gyász, munkahely elvesztése, az attól továbbra is megmarad gondnak, problémának, csak már objektívebben fogod látni, nem sötétebbnek, mint amilyen.

2016. okt. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gondolom azért fejti ki lassan a hatását hogy ne legyenek rekreációs visszaélések vele, szóval szép lassan jobban lesz az ember

Eddig tiszta a kép nyilván segíthet

De akkor úgy kérdem, hogyan élni meg egy mentálisan egészséges ember?

2016. okt. 27. 19:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Hiszen úgyan úgy hat mindkét emberre, csak a betegnél van vele cél is (leszámítva ha nem pszichés eredetű betegségról van szó)
2016. okt. 27. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Hú úgy írnék erről,de sajna most nincs időm rá.Ha azon gondolkodsz,hogy elkezdessz szedni ilyen szereket,akkor arról mindenképp lebeszélnélek. Én 15 évig szedtem,és most vagyok leszokóban,még szedek pszichiátriai gyógyszert,de az csak nyugtató. Olyan érzés megszebadulni ettől a hangulatjavító,(Más néven antidepresszáns) gyógyszertől,mintha egy fátyolon keresztül tapasztaltad volna a világot,és most sokkal tisztábban látsz,érzel,érzékelsz,kreatívabb vagy,ötleteid vannak stb. Én nagyon örülök neki,hogy letettem ezt a "gyógyszert",és soha többé nem fogom elkezdeni szedni,ha beledöglöm akkor se. Ja és ha fiú/férfi vagy,akkor szinte garantált a szexuális,főleg ejakulációs zavar.Nálam az (SNRI)típusú gyógyszerekre volt jellemző ez,de mindenkinél egyéni.

Egyébként majdnem biztos vagyok benne,hogy egy úgymond egészséges embernél is ugyanazokat a hatásokat,emellett mellékahátokat váltaná ki. Hiszen a világban amúgy is sok millió emeber szed ilyen "gyógyszereket"akiknek egyáltalán nem lenne rá szükségük.

2016. okt. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom de a kérdés az hogy miként éled meg, nem érdekelt hogy milyen abbahagyni meg ilyenek

A kérdésem az: Hogyan élni meg a használója?

2016. okt. 28. 10:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt is írtam.
2016. okt. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem azt nem írtad mit érzel alatta, csak hogy nélküle mit, illetve hogy vszeg ugyan így hat egészséges ember esetében, amit azért kérdeztem mert nem arra vagyok kiváncsi hogy jobban leszel, hanem arra mit érzel
2016. okt. 28. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Az egészséges ember egy darabig nem érezne semmit, majd két dolog valamelyike következhet be:

Mánia, a depresszió ellentéte, amit nemcsak a jókedv jellemez, hanem a felelősség, az elővigyázatosság, no meg a pénz eltűnése.

Tompultság, a kreativitás csökkenése, a szernek inkább a mellékhatásai jönnek elő.

2016. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!