Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a QEG-rol?...

Mi a véleményetek a QEG-rol? Qvantum energia generátor?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak vagyok a véleményekre :) lehetséges-e? Ellent mondd-e valamilyen fizikai törvénynek? Stb :)
2017. márc. 4. 22:58
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:

#8:

Én is úgy látom, hogy simán egy villanymotorból a forgórész állandó mágnesesre cserélésével csinált egy generátort.

Biztos, hogy a hagyományos, permanens mágneses generátoroknál jobb, hiszen a felhasznált neodímium mágnesek térereje sokkal jobb, mint a "hagyományos" mágneseké.

De meglesz az a hibája, mint a prmanens mágneses generátoroké mindig megvolt, hogy idővel a mágnesek "gyengülnek", az önindukció lassan lemágnesezi őket.

A ma elterjedten, szinte mindenhol használt generátoroknál, ahol a forgórész is elektromágnes, ilyen probléma nincs és azt hiszem, nyugodtan állíthatom, hogy a videón látható villanymotorból elektromágneses forgórésszel jobb generátort lehetne csinálni.

2017. márc. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Elektromágneses forgórészt meg ugy lehetne csinalni h a tengelyre erősítek 2 a tengelytől szigetelt félkör alakú aramvezeto valamit, melyek között legrest hagyok, es ehhez 2 oldalról 2 szenkefet, melyre egyenaramot vezetek? Gondolom, legalabb is szerintem, azert kell legrest hagyni a két félkör alakú rész között, hogy változó mágneses mező Jöjjön letre! :) szerintem :)
2017. márc. 8. 19:41
 13/18 A kérdező kommentje:
És mondjuk milyen erősségű mágneses mezőt kell létrehozni egy 10 kw-os motorhoz? Mennyi menetszamu legyen a tekercs? Mennyi erősségű egyenarmot kellene rávezetni, hogy elektormos áram indukalodjon? És ekkor mar a motor kivezetesen váltakozó áram jön ki? A fordulatszám pedig 3000 kell hogy legyen, hogy a hálózati feszültség frekvenciajat megkapjuk, vagy pedig ezt a frekvenciát minden motor mas fordulaton eri el? :)
2017. márc. 8. 19:46
 14/18 A kérdező kommentje:
Gondolom a fordulatszám függ a pólusok szamatol is :)
2017. márc. 8. 19:47
 15/18 A kérdező kommentje:
Egy elektrotechnikai szakértővel szívesen elbeszélgetnék erről, vagy egy villamos mérnökkel! :)
2017. márc. 8. 19:48
 16/18 Zoltan Heapstones válasza:
Három éve foglalkoztat ez a kérdés ply annyira, hogy a leírások alapján megépítettem, érthető okok miatt jóval kisebb léptékben!Az energiamegmaradás törvénye alapján bizony nem szabadna működnie, de... Működik! Fogalmam sincs honnan csatolja ki a megtermelt "+" értékeket, de nem is nagyon érdekel, talán túl mutat minden ma ismert és "elfogadott"teórián! IGAZ! Nem minden helyzetben működik! Ez szó szerint értendő, ugyanis vannak pontok ahol ha elhelyezem nem csinál semmit, míg máshol szépen ketyeg! Egy fúrógépet elvisz, de lehetőségeimet tekintve ez is valami! A nyilvánosan elérhető technikai leírást használtam, hozzáadva némi szakértelmet, mert hogy nem vagyok elektromérnök!
2018. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Wadmalac ***** válasza:

"Egy fúrógépet elvisz, de lehetőségeimet tekintve ez is valami!"


Hadd kérdezzek vissza, milyen fúrógépet?

Pisztolyfúró, 230 V? Hány wattos?


Engedtessék meg részemről az erőteljes kételkedés.


Alapból, aki iylet képes összerakni, az nem úgy fogja jellemezni az eredményt, hogy milyen házigépet forgat meg, hanem hogy hány V hány A, szóval milyen teljesítmény nyerhető.

2018. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Jancsi88 válasza:
Sziasztok a qeg működik és bizony 3 modelt csinálom az első 20 kw termelt a primer tekercs és alig 2kg volt a vasmagom ,Tesla igenis nagyon tudta mitt tervezet a világnak és nem egy kamu nagy erő meghajtás ,mint a mai világban 10kw termelésnek szükséges 18kw meghajtás a borzasztó nagy indukciós ellenállás miatt ,,,
2020. dec. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!