Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy működnek az atom reaktorok?

Hogy működnek az atom reaktorok?

Figyelt kérdés
Legfőképp az érdekelne mi kell hozzá, mi megy végbe, hogy lehet ezt szabályozni, mi lesz azzal az anyaggal amit belehelyezünk?Hol olvashatnék erről részletesen?
2017. márc. 18. 21:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem lusta vagyok, csak a tudásom elég gyenge hozzá. Nyílván az volt az első, hogy beírtam és keresgéltem , de sok mindenre ígysem kaptam választ, nem is tudom hol keressek, fórumot sem találtam. ÉS engem nem érdekel elejétől a végéig , mert gondolom Én az a "több kötetnyi anyag".
2017. márc. 19. 09:20
 12/13 anonim ***** válasza:

A primer kör, ami a reaktoron átmegy felforral egy vízkört, a keletkező gőz meghajt egy turbinát ami egy generátorra van kötve, így termel az erőmű áramot. A turbinán átmenő gőzt zárt rendszerben természetes vízzel lehűtik és visszaforgatják.


A meghasadás a reaktorban önfenntartó láncreakció, neutronforrással beindítják, onnantól folyamatos szabályozás mellett magától működik.

2017. márc. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem is kell hozzá több kötet:

[link]


Én kiskoromban ebből a sorozatból tájékozódtam.

2017. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!