Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet egymástól megkülö...

Hogyan lehet egymástól megkülönböztetni a napkollektort és a napelemet?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 21:22
 1/10 EagleHUN ***** válasza:
43%

A napkollektor vastag.

És vastag csövekkel (minimum 2db) is be van kötve a tető alá.


A napkollektor vékony.

Csak drótok távoznak belőle, ha csőbe rakják az csak 1 cső!


A napkollektorok egy része nem egybefüggő felületű hanem sokszögekből vagy elkülönülő téglatestekből álló mintázata van. Viszont van egybefüggő fekete felületű verzió is (ilyen a napkollektor is, egybefüggő fekete felület). Így a kinézet ezen szegmense önmagában nem lehet 100%-osan meghatározó, de pl vastagsággal együtt már igen.

2017. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

napkollektor

[link]

napelem

[link]

2017. márc. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy megboldogult mesterem mondta arra a kérdésre, miben különbözik az áram alatt lévő vezeték a nem áram alatt lévőtől? Csak annyiban Józsikám, más a fogása!

A legkönnyebben laikusként a méretéből, és a súlyából tudod megkülönböztetni. A napelemek 99.9%-a 100cm X 170 cm-es, vagy ennél valamivel kisebb. A vastagsága pedig 30-50mm közé esik. A keret nélküli vastagsága pedig 5mm-nél nem nagyobb. A súlya jellemzően 20kg körüli. A napkollektor mérete 125cm X 220cm, vagy nagyobb, vastagsága a hőszigetelés miatt kb. 100 mm, súlya 40 kg-tól indul.A napelemből kábelek, a napkollektorból csövek lógnak ki.

2017. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 EagleHUN ***** válasza:

Írhattam volna én is a súlybeli különbséget, de egy tetőre felszerelt szerkezetnél (főleg ha más ingatlanán van) elég nehézkes megmérni de még megbecsülni is ezt!


Amit írtam is jó: mármint hogy a napelem vékonyabb, és max drótokkal vagy 1db vékony csővel csatlakozik míg a napkollektor vastag és legalább 2 vastag csővel csatlakozik.


De akkor ki és miért pontozott le?

2017. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 EagleHUN ***** válasza:

3-asnak írnám. Lehet hogy az egyes napelem cellák akkorák amekkorákat írtál.

De ez messziről nehezen megkülönböztethető a napkollektor méretétől, főleg hogyha lapos szögben bedöntve nézed.


(100cm X 170 cm alig kisebb mint 125cm X 220cm)

Így messziről a földről laposszögben szemlélve erre se adjunk, a szemünk megtéveszthet. Pontosan lemérni meg nem tudod.


Persze én abból indultam ki hogy a kérdező a már felszerelt elemeket szeretné megkülönböztetni, és nem a bolt polcán felirattozottakat.

Ezért a leg szembeötlőbb különbségeket írtam le mint a vastagság!

2017. márc. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen, már a tetőre felszerelt egységekről beszéltem, de a Jüllich Glas oldalán elég jó képek vannak felrakva a kollektorokról, meg az elemekről is, így elég jól megkülönböztethetőek. Egyik oldalon láttam cserépmintás síkkollektort is, amely teljesen beleolvad a tetőszerkezetbe, bár a hatékonysága lehet, nem túl jó.
2017. márc. 21. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen oldal. Valakik a jó választ is rendszeresen izombúl lehúzzák. Erre már nem is reagáltam: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..
2017. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

EagleHUN nevű felhasználó válasza:


>...

>De akkor ki és miért pontozott le?


Nem tudom, ki pontozgat le méltatlanul embereket akik segíteni próbálnak és egyet sem értek vele. A logikáját az illetőnek viszont sejtem, bár pontozgatás helyett tisztességesebb lett volna, ha inkább megírja, mi

a baja...


>>A napkollektor vastag.

>>...

>>A napkollektor vékony.


Elgépelted, gondolom másodiknak napelemet akartál írni.

Érthető persze, de így tényleg zavaró. Az viszont engem zavar kicsit ebben az oldalban, hogy nincs lehetősége a szerzőnek a nyilvánvaló elgépelések javítására. Értem én, hogy a többi válasz ráépül, stb. De ki lehetne írni, hogy "szerkesztve, eredeti szöveg itt" és persze egy link.

Ezért hasznos egy szövegszerkesztőben megcsinálni a választ, ráengedni egy helyesírás ellenőrzést, várni pár órát vele, újra átfutni, vagy valakit megkérni rá és utána vágólappal átrakni, küldeni. Macera, de sok hibát elkerülhet az ember vele.

2017. márc. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:

Huhh 8-as tényleg elgépeltem és napelemet akartam írni.

Köszi hogy felhívtad rá a figyelmem, így legalább tudom az okát...:/

Teljesen igazad van abban hogy a javításra megadhatnák a lehetőséget.

Meg legyen egy "hystory" is amiből megnézhető hol volt a kérdés amikor a hozzászólás született. Rendszeresen pakolnak át más kategóriába kérdéseket és volt már ebből is lepontozós probléma.


Bocs az offért kérdező.

2017. márc. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megnyalod a kivezetést, ha csak megéget napkollektor, ha megsüt, akkor napelem!
2017. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!