Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honnan tudnék egyszerűen és...

EagleHUN kérdése:

Honnan tudnék egyszerűen és olcsón UV A, B, C forrásokat szerezni?

Figyelt kérdés

Ásványgyüjteményemben már több UV reagens ásvány is van.

De nem mind reagál a "lágy" hosszabb hullámhosszú (leddel előállított) UV A-ra.


Ásványbörzén kifejezetten UV C-lámpákat használtak, de ezek ára "horrorisztikus". Az egyik illető azt állította hogy a szűrő miatt drága. (De mit is szűrt neki?)

A sima germicid cső használatára meg azt mondta hogy túl veszélyes. (30 másodperc alatti megvakulást említett. Hát nem tudom a wikin csak karciogén hatás van feltüntetve. Meg amúgy sem bele akarok nézni hanem "rávilágítani" pár ásványra. [link]


Jó kérdés hogy kell-e egyáltalán a C, és nem elegendő -e erre a célra a szoláriumcsőként könyebben beszerezhető és biztonságosabb B-s?

Tehát ahol nem elég az A-s hullámhossza, ott a B-s már kellő gerjesztést adhat?

Ha nem akkor honnan hogyan milyen szűrővel tudok biztonságos UV C-t előállítani?



2017. ápr. 8. 21:52
1 2
 11/12 nagyepf_MacGyver ***** válasza:

Hobbi ásványgyűjtésen kívül még a teljes lakást is lehet vele fertőtleniteni

https://www.youtube.com/watch?v=WjKkgkbRSgY

2018. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Ez is jó 5 let, csak túl erős, nem lehetne az ásványokat nézegetni.


Update: Azóta már sikerült egy asztali (pénz)bankjegyvizsgáló lámpát szereznem ingyen (gyakorlatilag kikukáztam). :D

Fénycsöves, de működik.

ENWORKS és MIDI/B feliratok vannak rajta.

(Arra következtetek ebből hogy csak UV B)


Sajnos költözés miatt a gyüjteményem ideiglenesen haza kellett küldjem. Viszont a lakhelyem (albérlet) átvizsgáltam vele. Nagyon szépen kimutatta hol kell még takarítani. :D Érdekes dolgokat is találtam vele.


Majd az ásványaimat is megvizslatom vele pár hónapon belül és updatelek.


(Szerintem jó lehet mert talpas és mozgatható/irányítható milyen szögben világítsa az ásványokat, miközben a nézelődők felé nem szór vissza semmit. Egy probléma adódhat csak ha van olyan ásvány ami csak UV C-re reagálna.)

2018. febr. 17. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!