Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki számít tudósnak? (A többi...

Ki számít tudósnak? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Reggeltől estig a könyveket bújom, mert annyira kivancsi vagyok az adott témára, amibe belemelyulok, mindent megteszek hogy megértsem, elsajátítsam. Tanárként dolgozok, igaz csak felnottkepzesen, de a szakmába Vágóan. Mellette az msc-t csinalom levelezőn. Idegesít ha nem 5-ost szerzek. Szeretnék mindent megérteni készség szinten, legyen az a legnehezebb tárgy is. A sajat tempomban es érdeklődési körökben szeretek haladni. Rosszul érzem magam, ha nem tudok valamit. Kisebb koromban is sok estét, es órákat töltöttem el a műhelyben csendben, elmélyülten az elektronikával (kb 12 éves kormban egyszerübb, bonyolultabb radiovevoket, kapcsolasokat epitettem)aztán később, illetve párhuzamosan is a gépészet is érdekelt, amit gyakoroltam is. Mára kicsit gyengébben, de most meg az elméleti részeikkel a dolgoknak - vagyok így (Matematikai leírás, gondolkozásmód, stb...). Mindig rakattanok egy témára, ami nem hagy nyugodni es hamar el is sajatitom. Alapvetoen csendesebb es visszahuzodobb vagyok, de meg is tudok nyílni, meg jo humorerzekem is van es nagyon jo emberismerő is vagyok. Szerintetek igaz lehet/ lesz majd rám ez a jelzo? 23/F
2017. jún. 14. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
69%
Vannak tudós tanárok, de itt egy téma kutatását kell tekinteni. Aki egy területet tanulmányoz, új összefüggéseket ismerhet fel, amelyet megfelelő folyóiratokban közöl. Ha kellően sok cikket közöl, megismerik és egy idő után elismerik. Eközben lehet PhD-t szerezni, akadémiai doktori címet szerezni, netán egyetemen oktatni. Aztán egy idő után a szakma elismeréseként ennek nevezheted magad.
2017. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!