Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet bebizonyítani...

Hogyan lehet bebizonyítani algebrai módszerekkel, hogy a valós számok asszociatívak és kommutatívak?

Figyelt kérdés
Mert az ember alapból tudja, hogy így van. De mégis, valamilyen számítást elvégez a fejében, akaratlanul is, ami következtében "érzi", hogy az összeadásban a tagok felcserélhetőek és csoportosíthatóak! De hogyan lehetne levezetve matematikailag is bizonyítani, hogy összeadásnál a tagok felcserélhetőek, akármennyi is van belőlük, és bárhogy csoportosíthatóak, akármennyi is van belőlük? Sőt, felcserélhetők és csoportosíthatók is egyszerre!
2017. aug. 4. 13:24
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/147 anonim ***** válasza:

Azzal kapcsolatban, hogy mi a különbség az axióma és definíció fogalmak között lenne egy kérdésem. Mi a véleményed a "HA-HA-HA" könyv függelékének F2. pontjáról? (Még ha a könyv a halmazelméletről szól is, szerintem ez a pont inkább egy logikai kitérő. Konkrét halmazelméleti fogalmakon keresztül mutat be egy általánosabb "eljárást". Lehet, hogy megint tévedek, de ezt a problémát betudom annak az említett ténynek, hogy ahány ház annyi szokás.)


Peano nevével kapcsolatban két szemléletről volt szó a válaszaimban. Az egyik, amit te is említesz, és az összes hivatkozott forrás is így tekint rá. Azonban - mint írtam is - elsőrendű formális (logikai) elméletként is felfogható a dolog. (A Kristóf János nulladik pdf-ben amúgy a 99. oldaltól olvasható ilyen megközelítés és matematikai elméletnek nevezi - itt is megjegyezném, hogy különböző szerzők, iskolák, stb. különbözőképpen látják ugyanazt.)

2017. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/147 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a hahaha nem ismerős: Hajnal András - Hamburger Péter - Halmazelmélet
2017. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/147 anonim ***** válasza:

Nincs meg az a könyv se.


Kezdd el a halmazelmélettől, idővel kitisztul majd. Addig úgyse tudlak meggyőzni, hogy nincs ilyen "különböző iskolák" dolog.

2017. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/147 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, hogy a matematika alapjairól szóló ismereteid milyen forrásból valók - persze csak, ha nem vagyok túl indiszkrét.
2017. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/147 anonim ***** válasza:
Sokat jártam iskolába.
2017. aug. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/147 anonim ***** válasza:
Értem. Nincs több kérdésem.
2017. aug. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/147 Prokopf ***** válasza:

Ha még érdekel:

1=1, ahol nincs egymástól különböző "1".

2023. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!