Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit értetek "energia" alatt?

Mit értetek "energia" alatt?

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
2017. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 2*Sü ***** válasza:
96%
Amúgy a kérdés jó. A legtöbb áltudományos, (ál)ezoterikus tan pont ott ferdít, hogy egyszer tudományos értelemben használja az energiát, másszor meg hétköznapi értelemben. A tudományos meghatározás kiolvasható az első válaszból. A hétköznapi értelemben vett energia nem azonos a fizika „szakszavával”, az egy sokkal tágabban, homályosabban értelmezett fogalom. Mikor az ember lefekszik fél órát pihenni, úgy érzi, hogy feltöltődik energiával. Hétköznapi értelemben igen. De fizikai értelemben nem, nem lesz nagyobb az energiaszintje. Sőt, mivel közben hőt sugárzott ki, mozogtak bizonyos szervei, izmai, ezért fizikai értelemben kevesebb energiával rendelkezik.
2017. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:

Nos igen.

Az előzőhöz hozzáfűzve egyrészt egy egzakt fizikai fogalom, amit az iskolában is meg kellett tanulnod fizikából...

Vagy egy tágabb hétköznapi értelmezése a szónak.

Melyikre vagy kíváncsi?

2017. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mindent, semmit, bármit.
2017. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem az "energia" a mikro- és makro szintű anyagok mozgása. Amely lehet egyenesvonalú-, forgómozgás vagy a kettő kombinációja!!Az az anyag amelyik mozog és ütközik más anyagokkal vagy vele ütköznek az úgymond létezik a világ számára, amelyik anyag nem mozog nem ütközik senkivel és neki sem ütközik senki az a világ számára /annak ellenére, hogy ott van a térben/ nem létezik!!!!
2017. szept. 24. 19:50
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez egy jó meglátás.
2017. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én egyrészt fizikai mennyiségként értelmezem (magasság-,hő-,mozgási-,stb.) illetve a köznapi értelemben pillanatnyi emberi kondíció ("tele vagyok energiával"), vagy esetleg általában véve egy bizonyos, valamire irányuló cselekvőképesség, vagy akarás ("nincs energiám ilyesmivel foglalkozni"). Tehát lehet objektív, mérhető, vagy szubjektív jelentése is.
2017. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem az "energia" a mikro- és makro szintű anyagok mozgása"


Nem feltétlenül. Ott van pl. a helyzeti energia, ami valamilyen erőtérben elfoglalt helyzete révén "tárol" energiát. Ha nem mozdul, akkor is munkavégző képességgel bír. Sőt, ha pl. egy vasgolyó először nincs erőtérben, de bekapcsolunk mondjuk egy mágnest, akkor hirtelen helyzeti energiával fog rendelkezni, pedig nem mozdult, hozzá sem nyúltunk.


Vagy ott van az elektromágneses hullám, ami nem anyag, de energiát képvisel, vákuumban is terjed és munkát tud végezni.


Amúgy én általában elég körülményesnek és választ megkerülőnek érzem a definíciókat, a wiki is elég furán fogalmaz. Az energiát a tapasztalt hatásai révén próbáljuk megragadni, ilyen-olyan példákat próbálunk általánosítani, de nincs igazán jó definíció. Pl. azt is szoktuk mondani, hogy "munkavégző képesség", de a munka valójában energiák egymásba átalakítása, tehát pont nem mondtunk vele semmit. :)

2017. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Sőt, mivel közben hőt sugárzott ki, mozogtak bizonyos szervei, izmai, ezért fizikai értelemben kevesebb energiával rendelkezik."


Ellenben ha fekvés közben megemésztettem mellékesen még 100 gramm zsírt is, akkor meg jóval nagyobb energiával rendelkezem, mint mikor lefeküdtem.

Szóval én ebbe nagyon nem mennék bele, maradnék a fizikai értelmezésnél, az egzaktabb!

2017. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy szerintem vagy szerined mi az energia. Az energiának ott a konkrét definíciója a wiki cikkben fent, de röviden összefoglalva változtató képességet jelent.
2017. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!