Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy gépjárművel 700 méteren...

Ha egy gépjárművel 700 méteren 0-ról 160-ra gyorsulok, az hány másodpercet vett igénybe?

Figyelt kérdés
Valaki levezetné? Rég tanutam fizikát.
2017. nov. 12. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

El kell képzelni az idő-sebesség diagrammot, ami nulláról indul és 44.4 m/s-ig megy fel. A görbe alatti terület a megtett út.


Ha egyenletesen gyorsulnál, akkor a sebességgörbe egy egyenes lenne, ami alatt a terület, ha t ideig tart a dolog, akkor 44.4*t/2 lenne, ami egy átlósan félbevágott téglalap. Ahhoz hogy ez 700 legyen, t=1400/44.4 = 31.5 s kéne.


De a kocsi nem egyenletesen gyorsul, hanem az elején nagyon, aztán egyre kevésbé. A görbe meredeken indul aztán kilapul. Ha nem lenne légellenállás, akkor kb. olyan lenne mint egy négyzetgyök függvény, de a légellenállás miatt a valóságban még annál is laposabb. Ez mindenképp rövidíti a 31 mp-et, de hogy mennyivel az a görbétől függ.


Ami biztos, hogy 700 m-t 44.4 m/s-nál kevesebbel nem lehet 15.75 mp alatt megtenni. Tehát a valóság 16 és 31.5 között lesz valahol, szerintem nagyjából félúton. Tehát olyan 23-24 mp-re tippelnék így látatlanban.

2017. nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Attól függ, milyen gépjárműről van szó.


Ha mondjuk egy 1.6-os F Astráról, akkor 70 másodperc.

Ha mondjuk egy Bugatti Veyronról, akkor 5 másodperc.

2017. nov. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
attól függ mekkora a gyorsulás
2017. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi első, szépen levezetted. :)

Gondoltam, hogy ebből a két tényezőből le lehet vezetni."egyenletesen gyorsul" természetesen, ami a valóságba már nem volt igaz. 80ig hirtelen, 140-160 közt meg már alig.

2017. nov. 12. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!