Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A régi processzorom i3-6100ast...

A régi processzorom i3-6100ast váltottam, i5-7500ra. Az alaplapom Gigabyte ga-h110m-s2h. Problémám az, hogy beraktam az új processzort, bekapcsolom a gépet megy talán 3-4 másodpercet és újra indul. Ezt a végtelenségig teszi. Tippek?

Figyelt kérdés

Nem jutok el semeddig, se bios, még csak töltőképernyőig se. Persze a régi konfiggal tökéletesen működik.


Gondolkoztam rajta, hogy nem frissítettem pl sajnos a BIOS-t.


Pittyegés nincs, semmi.


A ventik elindulnak, de nem veszik fel (hangalapján) azt a sebességet amikor az eredi konfigomat használom.


2017. nov. 10. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Biost frissíteni kéne meg nem ártana egy újratelepítés sem
2017. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
I3 vissza, BIOS frissít, I5 be, majd nem árt egy windows újratelepítés.
2017. nov. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel 100-as chipset-el ellátott lapról van szó egyértelmű, hogy bios frissítés kell. Még a 6100 skylake addig a 7500 már kaby lake ami viszont a 100-as lapokba csak bios frissítéssel megy bele. Amit még javasolhatok, de nem szükséges csak ha hiba lépne fel, egy rendszer újratelepítés. Én személy szerint minden komolyabb hardver cserénél, ami nem videókártya újra rakom a rendszert, még teszem azt RAM bővítés esetén is.
2017. nov. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ennek utána járni egyébként nem volt olyan nehéz. Sőt, ha követed a tech híreket most is van erre hasonló friss példa, csak itt annyi, hogy a 8th gen procik nem kompatibilisek visszafelé a régebbi lapokkal. Lehetnének, mert ugyanaz a foglalat, de mégsem az mivel azt hiszem a lábak száma eltér, más a szerepük.
2017. nov. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

TÉny és való, hogy nem lett volna nehéz. Könnyelmű voltam és később kapcsoltam. Köszönöm a válaszokat.

Amint kipróbáltam jelzek

2017. nov. 11. 07:00
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez volt a gond. F4 ről átnyomtam F20 ra.

Még egyszer köszi szépen srácok :)

2017. nov. 11. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!