Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Teslának hogy lehet generáto...

A Teslának hogy lehet generátor a motorja?

Figyelt kérdés
[link] Itt azt mutatja hogy ha fékezik akkor áramot termel . De ez szerintem nem lehetséges mivel nincs a motorban állandó mágnes csak vasmag. A vasmag az mióta generál mágneses teret maga körül ha forgatom?

#mágnes #Tesla #indukció #szuper kocsi #villany autó
2017. dec. 1. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát van inverter, nem? Ugyanúgy van a motorra kapcsolt rendszer, ami forgó mágneses teret eredményez, mint a motorüzemnél, csak most az erővonalmetszés ellenkező irányú, mert a forgórész nem elmarad, hanem előremegy.
2017. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"A vasmag az mióta generál mágneses teret maga körül ha forgatom". Amióta van körülötte egy tekercsekből álló állórész, ami gerjesztésben van. A sima kalickás villanymotor is így működik. Ezt úgy tudod elképzelni, hogy fogsz egy mágnest, "hozzátapasztasz" egy sima nem mágneses vasdarabot (pl szeget), majd azt tapasztalod, hogy ehhez az eredetileg nem mágneses vashoz további vasdarabokat tudsz hozzátapasztani. A forgórész hiába van látszólag egy nem mágneses vasdarabból, mihelyt egy váltakozó mágneses mezőbe helyezzük, abban is váltakozó mágneses pólusok keletkeznek. Azt a forgórészt ha jól megnézed, alumínium pálcák szegmensekre osztják, így ahány szegmens van, annyi elemi mágnes keletkezik amikor gerjesztik. Ebből a szempontból nem lényeges hogy a forgórész állandómágneses vagy sima rövidrezárt forgórész, mindegyik ugyanúgy fog viselkedni amikor forog.
2017. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ezt akkor sem értem. Mutasd már meg hogy hol megy be a gerjesztő áram ??? Csak három vezeték van és mondja is hogy háromfázisú három mágneses pólusú mágnes nélküli motor. De hogy gerjeszted a vasat ugyan azon a vezetékeken amin keresztül eközben kiveszed a gerjesztett áramot ?


Vagy direkt nem rajzolták oda a gerjesztő vezetékeket miközben az utolsó csavart is megrajzolták ?

2017. dec. 1. 19:43
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

:) Hát ez a váltakozóáramok tárgyalásának egyik első momentuma szakmunkásképzőben, szakközépiskolában, technikumban, hogy a mágnesező áram és a wattos áram tud kézenfogva járni ugyanazon a vezetéken...


Te pontoztad le a múlt század közepének híres egyetemi tanárának, mondhatni fő-villamos-gépesének szóhasználatát, amit idéztem? :D

2017. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állórész tekercseire egy bizonyos frekvencián váltakozó feszültséget kötnek. A váltakozó elektromos mező a tekercsben (induktivitásban) azonos frekvenciájú váltakozó mágneses mezőt gerjeszt. A videón tényleg szájbarágósan illusztrálják a folyamatot, de a megértéséhez minimális ismeretekre szükség van. https://www.youtube.com/watch?v=YxzYOTKQHSE https://www.youtube.com/watch?v=AQqyGNOP_3o és ez a legjobb: https://www.youtube.com/watch?v=dgGMsqbGnOw
2017. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

75 ös Én nem pontoztalak le de mostmár igen hogy itt okoskodsz hogy a szakmunkásképzőben ilyeneket tanítanak mert én nem tanultam ilyeneket de miért is tanultam volna ilyeneket ha mondjuk kárpitosnak tanultam...?


Jó most azt fölfogtam hogy ha lefékezed a forgó részt miközben a tekercs forgatná akkor benne áram keletkezik és lenz törvény miatt elkezdene azzal a f val forogni ami a tekercs de még mindig nem látom hogy lesz ebből a vezetéken visszafelé folyó áram.


Meg ennek az áramnak a f ja teljesen más és változik a fékezéssel . Hogy tud ugyan azon a vezetéken egyidőben odavissza folyni az áram mert kizárt hogy az eltérő frekvenciák ne keresztezzék időben egymás útját.

2017. dec. 2. 12:20
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

"itt okoskodsz hogy a szakmunkásképzőben ilyeneket tanítanak mert én nem tanultam ilyeneket de miért is tanultam volna ilyeneket ha mondjuk kárpitosnak tanultam"

No, azt én azért szeretem, ha azt olvassák ki, amit írok, és nem azt, amit belegondolnak. Mert ugye, amit én írtam, az az volt, hogy: "ez a váltakozóáramok tárgyalásának egyik első momentuma szakmunkásképzőben", ami nyilván (szerintem nyilván) azt jelenti, hogy vannak, akiknek a váltakozóáramok elméletét okítják (nyilván mert a szakmájukhoz szükség van rá), és akiknek ezt okítják, azoknál ez a téma eléggé az okítás elején van - nem pedig azokról szóltam, akinek ezt nem okítják, mert akármiért nem.

Nem szégyellem felvállalni, hogy ezzel arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy ez egy alap dolog. Középfokú oktatási intézményekben egyébként nem másznak bele az elméleti hátterébe, hanem közlik, hogy ez így van, a mágnesező áram és a munkavégző áram összeadható vektorosan. Az nagyon szép, hogy miközben a bolygón ezt rajtad kívül mindenki, aki villanyszerelő és rokon szakos szeretne lenni, elfogadja, mert igazából tudja, hogy ezt nem hazugság céllal közlik, de te egymagad nem, sőt, úgy kívánod megérteni, hogy nem kívánod elsajátítani. :)

2017. dec. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Istenem fejezd már be ezt a pökhendi magaslóról beszédet.


Nem esett még le hogy nem vagyok se villanyszerelő sem rokonszakma ezért nem értem mi ez a mágnesező áram vektoros összeadás . Ahelyett hogy játszod az agyad elmagyarázhattad volna a kérdésemre is a választ , "hogy a fenébe tud két irányba folyni egy időben az áram ugyan azon a vezetéken???????????????????"


Erre nem tudsz válaszolni csak lököd ezt a sznob dumát elfogadásról meg tagadásról. Én nem tagadok semmit csak nem értem hogy működik mert nem képes elmagyarázni senki és a videókon sem magyarázzák el részletesen hogy folyik áram visszafelé ugyan azon a vezetéken amin eközben gerjesztő áram folyik a másik irányba .

2017. dec. 2. 23:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ajánlom, hogy fogd vissza magad.

Itt te vagy a tájékozatlanabb, és te kérsz szívességet, amit mások ingyen, a szabad idejükben adnak meg neked.

Elemi illem, hogy legyél türelmes.

2017. dec. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kötelező válaszolni ha nem tudod rá a választ ,kioktatni meg főleg nem kötelező senki nem szorít pisztolyt a fejedhez hogy a szabad idődben válaszolj .
2017. dec. 3. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!