Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell 72 fokos szöget...

Knaz555 kérdése:

Hogyan kell 72 fokos szöget harmadolni leírásban?

Figyelt kérdés

2017. dec. 6. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
2017. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A 72 fokos szög harmada 24 fok. Szerkeszthető? Igen. A 72 fokból kivonsz 60 fokot, és a különbséget megkétszerezed.
2017. dec. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

Az a szabályos ötszög szerkesztés tudtommal tartalmaz némi apró "csalást", vagyis kézi szerkesztés tűréseinél kisebb hibát.

Az a helyzet, hogy geometriai szerkesztéssel elvben lehetetlen a szög ötödölése, harmadolása. Persze, mint írtam, némi csalással jól közelíthető.

2017. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Wadmalac!

Melyik ötszög szerkesztés tartalmaz szerinted apró "csalást"?

Mert szerintem egy ötszög korrekten szerkeszthető, ami maga egy érv az ötödölhetőség mellett. :-)

A derékszög korrekten harmadolható, amit több más szög is. Az ismert, hogy minden 3-mal osztható szög megszerkeszthető.

Gauss a szabályos 17 szög szerkesztésére adott

megoldást.

Szóval mi a problémád az ötszöggel? :-)


DeeDee

*******

2017. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Wadmalac: tény, hogy amit a papírra grafittal vagy a táblára krétával felrajzolunk, kijelölünk, szerkesztünk, az nem pontos. De a szabályos ötszög bizony szerkeszthető.

[link]

2017. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

[link]


Én konkrétan erre emlékeztem.

2017. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szögharmadolási tétel arról szól, hogy nem minden szög harmadolható, a 60 fok például nem. Nem arról, hogy semmilyen szög nem harmadolható.
2017. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Fogalmazhatnánk úgy, hogy csak speciális szögek harmadolhatók?


Elég régiek az emlékeim, de nekem totál úgy rémlik, hogy egy teljesen általános szög szerkesztési módszerekkel pontosan nem harmadolható, ötödölhető stb.

2017. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha belegondolunk abba, hogy ez mit is jelent az algebrában és az analízisben, akkor az is bizonyítva van, hogy csak speciális szögek harmadolhatók, ötödölhetők, satöbbi. Az algebra megmondja, hogy a koszinusznak másodfokúnak kell lennie, az analízis illetve a halmazelmélet azt, hogy ez csak speciális esetben lehet igaz.
2017. dec. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!