Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha egy 450 méter hosszú...

Ha egy 450 méter hosszú emelkedőnek 32 méteres szintemelkedése van, akkor hány fokos emelkedő?

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
HF, ugye?
2017. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Odáig eljutottam, hogy 450 az átfogó és 32 méter a rövidebb befogó, szóval ha 450 négyzetéből kivonom 32 négyzetét és az eredményből gyököt vonok akkor megkapom a hosszabb befogót. a két befogó hosszát összeadom és elosztom kilencvennel utána az eredményt elosztom külön mindkét befogó hosszával így megkapom a derékszög melletti két szöget. Csak azt nem tudom, hogy az emelkedőt külső vagy belső szöggel számolják, illetve nincs nálam számológép, meg amúgy meg lusta vagyok:D
2017. jún. 26. 17:48
 3/17 A kérdező kommentje:
Na és most, hogy kiszámoltam, rájöttem, hogy nem jól számolok. 5,33333 jött ki ha a két befogó összegét elosztom kilencvennel, de ez egy-egy fokot jelent. szóval el kell osztanom a két befogó összegét 5,33333-al és akkor jön ki a helyes megoldás.
2017. jún. 26. 18:07
 4/17 A kérdező kommentje:
Na most lett egy nagyon kicsi szögem meg egy nagyon nagy szögem, de azt hiszem ha a külső szöggel számolok ami duplája a belsőnek, akkor a nagyon kicsi szög duplája lesz a helyes megoldás.
2017. jún. 26. 18:11
 5/17 anonim ***** válasza:
A sinus szöggfüggvényt már próbáltad esetleg? :)
2017. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2017. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 2*Sü ***** válasza:
100%

> Odáig eljutottam, hogy 450 az átfogó és 32 méter a rövidebb befogó, szóval ha 450 négyzetéből kivonom 32 négyzetét és az eredményből gyököt vonok akkor megkapom a hosszabb befogót.


Helyes.


> a két befogó hosszát összeadom és elosztom kilencvennel utána az eredményt elosztom külön mindkét befogó hosszával így megkapom a derékszög melletti két szöget.


Őőő… Ez egy értelmetlen katyvasz.


Amit használnod kellene azok a szögfüggvények, illetve azok jelentése egy derékszögű háromszögben. Lásd: [link]


> Csak azt nem tudom, hogy az emelkedőt külső vagy belső szöggel számolják


Gondolj bele logikusan. Mit jelent egy 12°-os lejtő/emelkedő? Persze, hogy a belső szöget adják meg.


> illetve nincs nálam számológép


[link]

Start menü > Kellékek > Számológép (Windows verziótól függően máshol lehet.)

[link]

[link]

[link]


Ha internet van, akkor számológépek milliói állnak rendelkezésedre.


> meg amúgy meg lusta vagyok:D


Rendben, akkor hagyd a fenébe. Persze ennek meglesznek a következményei. Vagy ha nem akarod a következményeket, akkor meg tanulj. Én is lusta vagyok mondjuk dolgozni, vagy mosogatni, de ettől még nem csinálja meg helyettem más. Nota bene lehet, hogy most itt megoldjuk helyetted a feladatot, de egy dolgozatnál, vagy egy feleletnél nem lesz ott melletted a GYK-s válaszolók tömege, és akkor hiába adtad el, hogy megcsináltad a feladatot, a tanárnak át fog jönni, hogy nem te csináltad meg, és úgy is fogja értékelni, azaz úgy, mintha meg sem csináltad volna.

2017. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De közben már elkezdtem megoldogatni, meg javítani. Nekem is 12 körül jött ki, viszont ehhez meg kellett szoroznom kettővel a kisebb szög eredményét.

Meg úgy voltam lusta megoldani, hogy inkább nem voltam biztos a dolgomban

2017. jún. 26. 18:19
 9/17 2*Sü ***** válasza:
100%

> Köszönöm! De közben már elkezdtem megoldogatni, meg javítani. Nekem is 12 körül jött ki, viszont ehhez meg kellett szoroznom kettővel a kisebb szög eredményét.


Ez így merő hülyeségnek hangzik. Kb. olyan, mintha lenne egy téglalapod, aminek a kisebb oldala 3, a nagyobbik 12, és úgy számolnád ki a területét, hogy összeadod a két oldalt (3+12=15), vennéd a háromszorosát (45) és kivonnád belőle a két oldal hosszának különbségét (45 - 9), és megkapnád, hogy 36. Lehet, hogy a szám stimmel, de valójában csak össze kellett volna szoroznod a két oldal hosszát (3*12=36). Amit te csinálsz – vagy legalábbis amit elárulsz belőle –, annak viszont se füle, se farka, és más számokkal nem is fog működni.

2017. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Oké... Szóval azt csináltam, hogy C négyzetből kivontam B négyzetet majd gyököt vontam így megkaptam az A-t. A-t és B-t összeadtam és elosztottam 90-nel, gondolván - rosszul - hogy mivel a háromszög belső szögeinek összege mindig egyenlő, így két szög azonos módon aránylik ahogy a két oldal. Például ha minden szögem hatvan fokos, akkor 1:1:1 az arány. Így gondolkoztam. És, hogy elosztottam a két befogó összegét kilencvennel úgy gondoltam megkapom az azt az eredményt, hogy egy fokhoz mennyi hosszúság tartozik. Ezt a számot elosztottam mindkét befogóval és így kaptam egy nagyjából hat fogos szöget meg egy nagyjából 84 fokosat. Ismervén az adott lejtőt - mivel létező lejtőről van szó - mindkettőt elvetettem és mivel nem tudtam, hogy külső vagy belső szöggel kell számolnam úgy gondoltam, hogy az eredmény a külső szög lesz, ezért szoroztam meg kettővel. Kijött körülbelül cirka 12 fok, amit a szögmérőn leellenőrizve helyesnek találtam.
2017. jún. 27. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!