Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szobában felkapcsolt villany...

Szobában felkapcsolt villany akkor is fogyaszt, ha kicsavarom az égőt / villanykörtét?

Figyelt kérdés

Tehát megnyomom a felkapcsolót (pl szobalámpáét), és ezek után kicsavarom a villanykörtét (vagy inkább fordítva, biztonságtech okokból). Kérdésem, hogy a felkapcsolás miatti érintkezés okozhat-e áramfogyasztás annak ellenére, hogy ki van csavarva a villanykörte?


(Ha igen, arányában mennyit? Kevesebbet, mintha körte is volna benne?)


Feltételezem, hogy van semmit ,vagy alig fogyaszt, viszont szeretném tudni, hogy van-e legalább egy minimális fogyasztás. Pl ha el szeretném kerülni az éjjelre égve felejtett villanykörte esetét, tehát spórolnák az árammal, akkor megoldás-e, ha kicsavarom a körtét? (Van a lakásban egy ritkán látogatott helyiség, ezért a kérdés.)


És létezik-e életvédelmi megoldás a konnektorok vakdugójához hasonlóan? (Azaz kicsavart körte helyére valamiféle műanyagot tenni, stb.)



2017. dec. 26. 10:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a #7-eshez.

Szigetelő szallaggal, vagy ragtapasszal ragaszd le a megfelelő (kikapcsolt) állásban a villanykapcsolót. És nem kell naponta hatszor őrjáratozni és ellenőrizgetni.

2017. dec. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mérlegelem. Bocsi, azt nem írtam eddig, hogy évek óta leragasztva tartjuk. A gond az, amikor véletlen elenged a szigetelő szalag, kb havonta. És elég csak egyszer égve maradjon éjjelre, legalább 8 órán át fogyaszt ilyen esetben. Ezért a kérdésem.
2017. dec. 28. 17:52
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát igen… Ha nagy teljesítményű az izzó, akkor az alkalmanként 10, vagy akár 20 forint is lehet rossz esetben…
2017. dec. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ahhoz nem értek, hogy hány forintot fogyaszt 8 óra alatt a bekapcsolt égő (feleslegesen), de többen óva intettek a felesleges fogyasztástól, rengeteg ember takarékoskodik, jogosan. Én is azon vagyok.

De ha 8 óra alatt valóban csak 10-20 FT, akkor megnyugodtam. Bár nekem ez gyanúsan alacsony összegnek tűnik.

2017. dec. 30. 14:23
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy 40 W-os hagyományos égő óránként kb. 1 Ft-ot fogyaszt.
2017. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig "ledes izzót" csavarsz bele, akkor 16 fillért.
2018. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2018. jan. 3. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!