Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van ez a bldc vezérlő. Rajta...

Van ez a bldc vezérlő. Rajta a három kábel (kék, zöld, sárga, írja melletük:motor) Amikor kötöm össze a motorból kijövő 3 kábellel, számít a sorrend?

Figyelt kérdés

Ha igen,honnan tudni,hogy e 3 kábel közül melyiken jön ki hamarabb áram,hogy azt kössem a motor A tekercsének a kijöveteléhez?És így tovább,a következőt a B-hez,a következőt a C-hez.Jelzem a motoron nincsenek színnel megjelölve a kábelek.

[link]


2018. jan. 3. 21:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bevallom,én rákötöttem többször anélkül,hogy figyeltem volna a sorrendet és ment a motor.Mondjuk nem ez a vezérlő volt,hanem egy egyszerübb,amelyen nincsenek hall szenzor irányítók,igaz az ki is égett,miután a sztatort csillagból deltába kapcsoltam és nem bírta a nagy áramot.De a három kábel azon is pont ilyen színűek voltak.
2018. jan. 3. 21:40
 2/12 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogy mire kellenek a Hall elemek? Mert akkor nem kérdeznél ekkora marhaságot...
2018. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen,azt tudom,de anélkül is megy a motor.Még nem kaptam meg a hall szenzorokat,de már úton vannak.Tudom azokkal pontosabban müködik,de amint mondtam azok nélkül is jár a motor.
2018. jan. 3. 21:51
 4/12 anonim ***** válasza:
Az még nem esett le, hogy a Hall elemekhez futó vezetékek színe és a motor tekercsekhez futó vezetékek színe miért egyezik?
2018. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ilyen volt ami kiégett,most látom,hogy azon zöld sárga fehér kábelek vannak.Hall szenzor nélküli vezérlő.tehát számít a kábelek bekötési sorrendje?

[link]

2018. jan. 3. 21:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok.De nekem olyan motorom van,ahol mind a három kijövő kábel egy színű,viszont meg tudom állapítani,hogy melyik az első,masodik,harmadik,tekercselés szerint.Azt azonban honnan tudom,hogy a vezérlőből kijövő kábelek közül melyik az első,második,stb?Valamivel ki lehetne mérni?
2018. jan. 3. 22:01
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy látom ezen a képen látszik,de vajon minden vezérlő esetében megegyeznek a színek a fázisokkal?


[link]

2018. jan. 3. 22:19
 8/12 A kérdező kommentje:
De hogyan lehetne megállapítani,kimérni,a fázis kábelok sorrendjét,ha nem ismerjük a sorrendet?
2018. jan. 3. 22:23
 9/12 A kérdező kommentje:

talán ezzel,de itt a fesz min. 60 v.van 12v,vagy 24 voltra is?

[link]

2018. jan. 3. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nincs elektronikus kommutáció (Hall elemek nélkül), akkor nincs első, második és harmadik, csak sorrend van. Ha kettőt felcserélsz, akkor fordítva fog forogni. Ilyenkor U/f üzemmód van, aminek az a sajátossága, hogy nincs áramkorlát, ezért túl gyors felfutáskor könnyen leéghet a motor vagy a vezérlő.

Ha van fordulatszám mérés (például Hall elemekkel) még akkor is lehet aszinkron vagy szinkron mód. Aszinkron módban csak a fordulatszám az érdekes, bár ekkor már lényeges a sorrend, azaz a forgásirány. Szinkron módban viszont már lényeges az elektronikus kommutáció. Hall elemeknél az egyes érzékelők és a tekercsek össze vannak rendelve (szerencsére azonosak a színek vezérléseden, ezért könnyű párosítani mindenféle egyéb mérés nélkül).

2018. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!