Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valóban előnyös lesz ez az...

EagleHUN kérdése:

Valóban előnyös lesz ez az időjárás manipuláló rendszer hosszú távon is vagy azoknak is igaza lehet akik a "be nem avatkozás" mellett teszik le a garast?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2018. jan. 4. 01:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

10es vagyok, lemaradt:

Arról nem is beszélve, hogy ez a lehetőség milyen fegyvert adna egy-két hataloméhes, kicsipöc$ű barom kezébe... Szerintem ezt az aspektust se kell ragozni

2018. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ennél sok etikátlanabb dolgot is megtett már az emberiség
2018. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%
Okosabb lenne a természetnél hagyni azt ami a természeté. Eddig is rengeteg dolgot elvettünk tőle és ha így folytatjuk lehet egyszer mindent vissza fog venni.
2018. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Okosabb lenne a természetnél hagyni azt ami a természeté."

E szerint nem jó ötlet aratni, bányászni, vagy pedig halászni-vadászni?

Na, ugye ezt te se gondolod komolyan?

Más dolog a fenntartható gazdálkodás, és megint más az, hogy ne csináljunk semmit.

2018. jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Az időjárás manipulálásának következményei pont annyira kiszámíthatatlanok, mint az időjárás. Csak erre gondoltam. Az aratás vetés halászás stb nem okoznak olyan nagy változásokat.
2018. jan. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Az aratás vetés halászás stb nem okoznak olyan nagy változásokat."

Már ne haragudj: te burokban élsz? Olyan komoly változásokat hozhatnak, hogy ihajla. Oldalakat írhatnék róla.

2018. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező a te problémád más. Hallottál valamit, de nem érted igazán. Olvasol máshonnan, és egyre többféle megközelítést találsz, azaz a dolog egyre bonyolultabb. És itt jön a lényeg. Mivel nem igazán érted, keresed azt a véleményt, aminek hihetsz. Csakhogy ezzel a probléma nem változott, csak most nem az "időjárás", hanem a "kinek higgyek" a gond. Nem kell tudósnak lenni, hogy valaki igazat mondjon. És tudós is tévedhet, esetleg eladja addig szerzett hírnevét bagóért (sajnos egyre több ilyen van), és hamisat állít.


De azért mondok valamit, amin elgondolkodhatsz. Az időjárás egy nagy rendszer. Minden rendszer működését befolyásolja a környezete. Ez esetben egyes emberek. Ez kivédhetetlen. Ha most más emberek lelkiismeretesen vizsgálják a működés jellegét, és úgy találják, kezd abnormális lenni (hivatalosan: eltér az egyensúlyi állapottól), akkor kellő gondossággal beavatkoznak. Ez nemcsak jó, de szükséges is. Ha azonban a "beavatkozás" szakszerűtlen, káros a működésre, akkor ez a beavatkozás káros.


Konkrétan, egy időben az ipar egyre több freon használatát igényelte. Ez a légkörbe jutott, tehát egy "beavatkozás" történt. Rossz irányban. Bizonyos idő után ezt észrevették, és betiltották a freon használatát (azért tehették, mert időközben lett más termék, ami ugyanazt a célt szolgálta és ártalmatlan volt). A betiltás is "beavatkozás". Mégpedig jó.

Aki a "be nem avatkozás" híve, semmit sem ért a dologból. Az ember létezik, cselekszik, és kisebb nagyobb mértékben "beavatkozik" folyamatosan. Aa "be nem avatkozás" hívei nem tudják, hogy valójában azt mondják, az ember ne csináljon semmit (ez egyenlő azzal, haljon ki).

2018. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

"Bizonyos idő után ezt észrevették, és betiltották a freon használatát (azért tehették, mert időközben lett más termék, ami ugyanazt a célt szolgálta és ártalmatlan volt). A betiltás is "beavatkozás". Mégpedig jó."

Na erre rosszul emlékszel. Amíg a tiltást meg nem lebegtették és határidősen be nem vezették, az ipar a kis ujját sem mozdította új technológiák iránt. Amikor már ketyegett az óra akkor léptek. (De közben még mindig lobbiztak azért is hogy mégse legyen tiltás. Minden más esetben is így "viselkedik" a kapitalista ipar!)


"Aki a "be nem avatkozás" híve, semmit sem ért a dologból. Az ember létezik, cselekszik, és kisebb nagyobb mértékben "beavatkozik" folyamatosan. Aa "be nem avatkozás" hívei nem tudják, hogy valójában azt mondják, az ember ne csináljon semmit"

Félreértesz. Én nem a be nem avatkozás híve vagyok csak egyszerűen realista vagyok, és aggódó/aggodalmaskodó.

Az emberiségnek több próbálkozása sült el már balul mint amennyi nem!


Az egyik előző írta hogy nagyon nem mindegy hogy fenntartható -e a gazdálkodás, vagy nem csinálunk semmit.

Na neki van igaza!


Pl a halászatot szembe állíthatjuk a haltenyésztéssel.


Na de visszatérve az eredeti kérdéskörre. Van a globális felmelegedés amit ugye már eleve mi okoztunk (részben biztosan), nevezzük "rossz" beavatkozásnak. Ez annyit jelent hogy gyakrabban lehet az átlagosnál melegebb is és extrémebb meleg is.

Ami meg kedvez a jégeső kialakulásának, erőteljesebb a feláramlás a felszínről és magasabbra megy.

Na ezt most mi azzal próbáljuk kompenzálni kicsit hogy ismét beavatkozunk...

Nem lenne jobb az eredeti felborító folyamatainkba beavatkozni? Nem akarom kiforgatni amit írtál, de akkor a logikád alapján az üvegházhatású gázok kibocsájtását kellene betiltani 100%-ig (nem számít senki és semmi!) mert az lenne a "jó beavatkozás". És az biztosan jó lenne.


Ez a jégverés szabályozás meg csak tűzoltása egy nagyobb probléma hatásainak. És az idő lesz a megmondhatója, jó -e vagy sem.


"(ez egyenlő azzal, haljon ki)."

- Na ezzel egyetértek már csak poénból is.

"Az emberiség megérett a pusztulásra."- Nem tudom ki mondta, de igaza van. :D

2018. jan. 4. 13:12
 19/20 anonim ***** válasza:

"Én nem a be nem avatkozás híve vagyok csak egyszerűen realista vagyok, és aggódó/aggodalmaskodó."

Vagyis konzervatív vagy: tehát azt mondod, hogy csináljunk mindent pont úgy, mint apáink. Dobjunk el minden lehetőséget a fejlődésre.


Már írtam, de úgy látom, hogy nem értetted meg: annak idején te mit szóltál volna a gőzmozdonyhoz?

Szerintem ugyanezt.

Tehát akkor szerinted járjunk lovas kocsival? Azért, mert a gőzmozdony veszélyes, és még nem ismerjük?

Tudod, annak idején a lovas kocsikkal is voltak halálos balesetek.


A fejlődésnek ÁRA VAN. Sajnos az ember van olyan hülye, hogy elkövet hibákat. Lehetne előre tervezni, és sok helyen meg is teszik - de MINDENT nem lehet megtervezni.

Ebből aztán jó esetben tanul, és az utódainak már nem kell elkövetni ugyanezeket a hibákat.


De aki le akarja állítani a fejlődést, az nem értelmes ember!

2018. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ugye tudod, hogy csak a halott ember nem avatkozik be.

Az élő ember a nap minden egyes percében beavatkozik, mivel az időjárás egy nagyon bonyolult rendszer amiben minden mindennel összefügg, és szinte minden emberi ténykedés kihat rá.

A kérdéssel kapcsolatban pedig majd ha teljesen meg tudják érteni az időjárás működését és minden befolyásoló tényezőt figyelembe tudnak venni majd talán akkor talán megkapod az igaz választ. Addig csak olyan válaszokat kapsz, hogy szerintem, vagy a mostani tudásunk szerint.

2018. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!