Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha a natúrszappanok ph értéke...

Ha a natúrszappanok ph értéke sem 5,5-ös akkor azok is egészségtelenebbek, mint a tusfürdők?

Figyelt kérdés

#tusfürdő #natúr szappan
2018. jan. 6. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha megeszed vagy inhalálod, akkor egész biztosan. Ha rendeltetésszerűen használod, akkor semmivel sem egészségtelenebb.
2018. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Jogszabályilag - legalábbis mikor legutóbb néztem - nincs meghatározva, hogy mire írthatják rá, hogy natúrkozmetikum, vagy bio kozmetikum. Innentől azt raknak bele, amit akarnak. Mindamellett én egy natúrkozmetikum esetében arra számítanék, hogy nincs benne színezék, így kisebb eséllyel vált ki allergiát, de ennyi.
2018. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mm úgy réted, hogy nem elég savas és így árt a bőrflórának? Mert akkor gondolom igen, úgy tudom a hagyományosan készült szappanok (vagyis az igazi szappanok) lúgosak.
2018. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egészségtelenebbek. Ezt az 5.5 ph-t meg olyan sikeresen vitték be a köztudatba hogy kész röhej. A bőr ph értéke változó 4.7 és 5.75 között van. Az 5.5 csupán átlag. Ehhez képest minden embernek más a komfortérzete bizonyos kozmetikai termékekkel kapcsolatban. A szappan pedig bizony lúgos kémhatású. (Mármint az igazi)
2018. jan. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!