Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukros vagy a zsíros ételek...

A cukros vagy a zsíros ételek egészségtelenebbek?

Figyelt kérdés
Egészségesebben szeretnék élni, ezért változtatok az étrendemen, de pl ünnepekkor vagy esküvőkön képtelen leszek lemondani minden finomságról. Karácsonykor mondjuk a töltött káposztát válasszam inkább és mondjak le a süteményekről vagy fordítva?
2015. szept. 9. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani semmiről (ha csak nincs olyan betegséged, ami megköveteli), csak tartani kell a mértéket.
2015. szept. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Inkább a zsírt csökkentsd de azt sem kell elhanyagolni fontos a szervezetnek a vitaminok miatt cukortól pedig ha nincs betegséged és nem viszed túlzásba semmi bajod nem lesz
2015. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem jó egyik szélsőség irányában sem elmenni.

Ha nincs semmilyen betegséged, ünnepekkor nyugodtan ehetsz mindenből mértékkel.

2015. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha a kettő közül választani kell én a cukrot minimalizálnám jobban, mert már beigazolódott, hogy a cukor és a szénhidrát táplálja a rákos sejteket.

A zsír viszont szükséges bizonyos vitaminok beépüléséhez.

Ha belegondolsz, régen az emberek zsírt ettek zsírral, főleg télen. Csak azzal főztek, és egészségesebbek voltak, tovább éltek.

Cukorból bőven elég lenne annyi a szervezetnek, mint amennyit a gyümölcsökkel elfogyasztunk.

2015. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4:

Jahm, igen, de mentek is ki egész nap dolgozni...

Kérdező:

Nem kell szélsőségekben gondolkozni, mindenből keveset eszek és tökéletes az egészségem.

2015. szept. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nincsennek egészségtelen ételek, mármint leszámítva a mérgezettet, csak egészségtelen életmód van. A cukor meg a zsír nem egészségtelen, az egyoldalú táplálkozás, a túl sokat evés, a tespedés, a gyenge fizikum, a stresszes életvitel az egészségtelen. Tévedés azt hinni, hogy az ember egészége azon múlik,hogy megeszik-e egy szelet sütit vagy egy tál töltöttkáposztát, karácsonykor, vagy sem. Azon múlik, hogy az addig lévő több mint három hónapban minden nap mit és mennyit eszel, mennyit alszol, mennyit sportolsz, mennyit edzel. Mindet lehet, mértékkel, semmi sem egészséges, mértéktelenül.
2015. szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :)
2015. szept. 9. 10:13
 8/12 anonim ***** válasza:

A zsírral nincs gond, már amelyik fajtával, ugye.

Én speciel zsírra alapozok, a kalóriabevitelem zömét abból merítem (nem is tudnék máshogyan enni, az a helyzet). Legjobb tudomásom szerint ez igen egészséges, ha jól csinálja az ember, cukorbeteg pedig már élből nem lehetek soha, olyan kevés szénhidrátot eszem a sok zsír mellé. Ez utóbbiért már tennem kellett, nem jött természetesen, mint a sok zsír (igazából tudnék én sokkal többet is enni zsírból... mmmm), de túlságosan előnyös életmód energetikai és egészségi szempontból, egy pici fegyelem belefér.

Nagyon egészségtudatos vagyok, néha már túlságosan is, nehéz kiigazodni ebben a témában...

A szénhidrát sem egészségtelen, már amelyik persze, a cukor nem előnyös és amúgysincs semmi értelme ennem, üres kalória, ami árt a fogaknak, hol kell nekem ez? :D Édesség sem kell a testnek, de néha poénos, azt miért ne, ha nem tart függőségben. De az édességhez nem kell normál cukor, sőt, édesítő sem.

Viszont senkinek nem szólnék be, ha egészségtudatosan él, csak karácsonykor megeszik pár szelet sütit... Jobb, ha ő süti és teljesen jó kis süti, cukor és liszt nélkül, de azért egy ilyen alkalmi dolog egyébként sem ássa alá az egészségét, hacsak nincs valami speciális betegsége vagy állapota (ha elszoktunk valamitől, akkor többé-kevésbé rosszul lehetünk egy régi ételtől, ami nagyon nem fér az új életmódunkba)... S azért igenis fontosak a lelki és szocializációs faktorok.

Én simán ki tudom hagyni a sütit, nekem az a jó, nem vesztek semmit, max. egy hasfájást (egy nagyon csábító anyós-féle sütinek azért van esélye ;) de moderálnom célszerű magam), de aki egész nap ott van az édesanyjánál remek, nosztalgikus sütik között, annak azért el tudom képzelni, hogy más a helyzet. Inkább a süti, mint szenvedés, persze bűntudata se legyen, ha megeszi. Egy pici alkalmi cukros süti egészségre gyakorolt hatását kevésbé tartom rossznak, mint egy ünnepi szenvedést, önsanyargatást, pörgést azon, hogy mi egészséges és mi nem... A lelki problémák sem egészségesek, sőt, egy jóízű evésnek pedig akkor is megvan a maga pozitív vetülete, ha nem ideális étellel történik...

2015. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#4: Az én őseim sok zsírt, cukrot, tejet, glutént, hőkezelt gyümölcsöt és olajos magvat ettek, s 90 évesen is egészségesek voltak... Néha gondolok erre, s megállapítom, hogy én oly sok ételcsoportot kizártam, az én jó génjeimmel csak nem borzasztó, ha nem tartok be minden szabályt (főleg, mert akkor vagy beleőrülnék, ami egészségtelen, vagy éhenhalnék, ami szintén)... Ideálisan úgysem tudunk enni, OK, érdemes törekedni rá, de... Nem totálisan, mindentől megfosztva magunkat.

DE nagyon sok mindentől nem fosztom meg magam, egyszerűen nem kell (cukor, gabona, tej, étolaj, ésatöbbi). Ez nagyon fontos, de nem akarom ismételni magam. S még én is eszem alkalmilag valami nem étrendembe férőt, de azért óvatosan és egyre ritkábban.

Ami pedig a cukrot illeti, az egyáltalán nem kell, s inkább a zöldségeket mondanám elégséges forrásnak, de még azok nélkül is működik a test, a szénhidrát nem esszenciális tápanyag (amivel nem azt mondom, hogy minimalizálni kéne, nekem speciel eszemben sincs, ketogén diétában sem, sokan pedig jóval több szénhidráttal érzik magukat jól).


Azzal pedig egyetértek, hogy az őseink egész napi fizikai munkája is számított. Nem ment meg minket az ételek káros hatásaitól a sok mozgás, de némely hatását azért tompítja, plusz az ételek is másfélék voltak (nem ettek mindenféle cukros vagy ki tudja, mikből kutyult rágcsákat, a búza gluténtartalma alacsonyabb volt, nem permeteztek mindent folyton, az állattartás is más volt). S nem győzöm hangsúlyozni a lelki tényezőt, egy evés miatt lelkileg zilált valaki teste tuti nehezebben birkózik meg az elkerülhetetlenül bekerülő nem előnyös anyagokkal...

2015. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindegyikre szüksége van a szervezetnek, de zsírra a legkevésbé, aztán a szénhidrát és a legtöbbre a fehérjéből. Szóval a zsírosat kerüld legjobban, aztán a cukrosat. De persze egyik se egészséges, mértéket kell tartani mindenben, az a legfontosabb.
2015. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!