Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van összehegesztve a...

Miért van összehegesztve a hegesztőtrafó vasmagja?

Figyelt kérdés
vettem egy hegtrafót, és ma szétszedtem, és láttam hogy nem csavarozva van a mag, hanem hegesztve. ennek van így értelme? csak mert pont azért lemezelt, hogy ne legyen homogén anyag...

2018. febr. 25. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos azért mert így olcsóbb.
2018. febr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem folyamatos üzemű berendezés, ezért az örvényáramok által okozott melegedés nem jelent valós gondot, hiszen lesz ideje kihűlni.
2018. febr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de az örvényáramok nem csak hegesztés közben vannak, nem? mert a vasveszteség állandó.
2018. febr. 26. 01:24
 4/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Magnetostrikció. Hallgass csak meg egy akármilyen trafót, milyen szépen búg a hálózati frekvencián. Egy csavarozott vasmagot lassan szétrázna.

Ezért hegesztik, szegecselik vagy gyantába öntik (bizonyos teljesítményig és méretig, ami felett a rossz hővezetés már gond lenne).

A hegesztést egyébként csupán a peremeken, kis felületen alkalmazzák, ilyen kis "rövidre zárás" jelentősen nem növeli az örvényáramokat.

2018. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezen sajnos a járom közepén egy normális méretű hegesztés látható. miközben ott a lyuk a csavarnak :(
2018. febr. 26. 12:21
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

A kis méretű hegesztés alatt azt értem, hogy a komplett lemezfelületekhez képest kis keresztmetszet a hegesztés miatt összeolvadt rész.

Mondjuk egy hegesztőgép esetleg fél méterszer fél méteres vasmagján egy, a lemezek éleit összekötő 8-as varratsor ilyen helyzetben nekem már kielégíti a "kicsi" fogalmát.



Kis méretű vasmagoknál tényleg kicsi varratok vannak, ott gyakori a lézerhegesztés.

[link]

[link]

2018. febr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi. :)
2018. febr. 26. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Fel van már hígulva a világ színvonala... :( :/
2019. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!