Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kézihajtású kocsiemelő...

A kézihajtású kocsiemelő teherbírása 25kN a kéziszivattyú dugattyújára átvihető hajtóerő 300N. Hogyan kell méreteznünk a kocsiemelőt ha a nyomódugattyú átmérője 5cm. Mi a második átmérő a d2?

Figyelt kérdés
Tehát a d2=? F1/F2=A1/A2=d1/d2 a négyzeten. Átrendeztem az egyenletet de más eredmény jött ki mint ami kell.45.5cm kell lennie. Sajnos nem kaptam meg ezt az eredményt.Hogyan kell helyesen kiszámolni?
2018. ápr. 4. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hol marad az ábra? Ábra nélkül nem lehet megoldani a feladatot! Rajzol d le!
2018. ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

zolee!

Már szóltunk, hogy a HF-et a HF kategóriába tedd!

2018. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem házifeladat. Borzasztó ez az oldal.Inkább hagyjuk...
2018. ápr. 5. 09:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha most véletlenül nem hf-nek is kaptad...

szerinted ehhez a kérdéshez tudós kell, vagy tanár?

A TUDOMÁNY rovatba tudományos problémákat várunk, nem iskolai feladatokat!

2018. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Oké rendben van. Akkor itt egy probléma. Gravitáció vagy tèrgörbület? Melyik a helyes magyarázat? (Általános relativitás elmèlet)
2018. ápr. 5. 12:19
 6/13 anonim ***** válasza:
A térgörbület mértékét hívhatod gravitációnak.
2018. ápr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a választ!
2018. ápr. 5. 20:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Látom szépen elvitatkoztatok arról, hogy mi a tudomány és a házi feladat, mindezt céltalanul és eredményül, vagyis a semmire pazaroltatok csomó időt.

Emellet az én, első válaszom feledésbe merült.


Utólag is azt tudom mondani, ábra kell.


Mellesleg nehezményezem azt is, hogy az előzőekben válaszoló tisztelt kolléga ábra nélkül megmondta a magáét. Lehet hogy az oldalon kiírt kérdések szinvonalából és tapasztalatából.


Én azért mindig azt mondom, tisztázni kel az alapkonstrukciót. Elég sok megoldási lehetőség képzelhető el/valósítható meg a főkérdés által vázolt lehetőségeként.

2018. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, az még kimaradt, hogy mit értünk tudomány és hf alatt.


Gondoljunk Euler, Bernoulli, Laval, Mohr, Huber, stb. munkásságára. Pl. a szilárdságtanban olyat alkottak, amelyek a mai napig alkalmazhatók. Az alkalmazott tudomány is, fejlesztések keretében alkalmazza ezeket.

Hasonlóan a kérdez

2018. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ő feladatánál említhető lenne pl. Sant Vanent neve, akinek az elve alkalmazható, mint egyszerűsített modellezési lehetőség előkövetelményének alapgondolata.
2018. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!