Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne kémiai módszere...

Hogyan lehetne kémiai módszerekkel egy ón-ólom-ötvözetet elemeire szétválasztani?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolkodtam ezen, de feladtam, mert az ónnak és az ólomnak nagyon hasonló tulajdonságai vannak. Pl. amiben az ón feloldódik, abban az ólom is.
2010. jún. 16. 10:43
 1/6 Liquid ***** válasza:

Sósav! az ónt oldja, de az ólom nem oldódik benne-passziválódik,vagy sósaval fehér csapadékod ad, PbCl2-t. leszűröd a hidrogénfejlődés elmúltával, és van SnCl2 oldatod, és PbCl2 fehér csapadékod

-egy vegyész-

2010. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az ón-klorid nem képez csapadékot? Én úgy tudom, hogy az is.
2010. jún. 16. 11:14
 3/6 Liquid ***** válasza:

[link]

Az előző válaszoló...Google mindíg a barátod ha nekem nem hiszel...

a lénege az a szövegnek h Sn(OH)Cl csapadék csak akkor válik le ha az oldat telítetté válik. Az SnCl2 oldhatósága 20fokon kb 84g/1L víz. Tehát amíg az oldat telítetté nem válik nem válik le ónos csapadék.a csapadék elkerüléséhez adj hozzá vizet,de ami jobb megoldás az h nagy feleslegben alkalmazd a savat.

2010. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

azért megfjegyezném hogy nem csak a telített oldat hidrolizál...

De ez sósavfelesleggel visszaszorítható.


A kapott SnCl2-ből pl elektrokémiai úton felszabadítható az ón

2010. jún. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy az ólom-klorid(a csapadék) forró vízben feloldódik. Akkor ebből a vizes oldatból is az ólom elektrolízissel redukálható.
2010. jún. 18. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
mivel az az oldat elég híg, én először jó oldékonységú sóvá, pl nitráttá alakítanám, és azután elektrolizálnám.
2010. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!