Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az átlagnál sokkal többször...

Az átlagnál sokkal többször van déja vu-m, ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Legalább havonta 1x, de van olyan, h pár hétig minden nap, vagy naponta többször is. De ez mindig is így volt, úgyhogy szerintem nem lehet agydaganatom!


Esetleg köze lehet hozzá, hogy elég eltérő a két szemem? (JOBB: +2,5 dioptria +szemtengelyferdülés +tompalátás; BAL: +1,5 dioptra, de ezen nincs se sz.t.f, se t.l.)


Lehetséges, hogy valami neurológiai problémám van? Vagy mitől lehet?


2010. jún. 16. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Te vagy Neo.
2010. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki az a Neo, de nem is érdekel! Normális válaszokat szeretnék!

Egyébként van ennek ilyen "ellentétes" érzése is, a jamais vu, nálam is sokszor előfordul.

Ja és nem vagyok epilepsziás. Tudtommal amnéziás se, bár nagyon feledékeny és szétszórt vagyok, de nem tudom, milyen fajtái vannak az amnéziának, na mind1.

2010. jún. 16. 15:55
 3/13 anonim ***** válasza:
Olvastam valamilyen idegi betegségről, talán pszihológiai eredetű, pont ez a tünet, hogy gyakran van déja-vu-je az embernek, nem emlégszem a nevére.
2010. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Emlékszem kiskoromban kitaláltam, hogy a gyakori déjá vu-k biztosan azért vannak, mert ilyenkor az egyik, a te univerzumod idejéhez képest időben "előrébb járó" párhuzamos univerzumbeli éned által látott dolgokat fogja fel valamiképpen a te agyad. :D


Amúgy tudomásom szerint még mindig vitatott, hogy pontosan mi váltja ki a déjá-vu-ket, a komolyabb neurológiai jellegű betegségek közül ha jól emlékszem (nem vagyok orvos, "csak" biológus :) ) a temporális epilepsziát hozták idáig kapcsolatba velük, bár ha neked az lenne, akkor annak lennének ennél durvább tünetei is, pl. gyakran lenne napokig tartó homályos tudatállapotod, ami mondjuk abban nyilvánulna meg, hogy nem tudnád hirtelen, hogy hol vagy, és hogyan kerültél oda, stb. Szóval szerintem nem kéne ezen annyira aggódnod, bár tény, hogy érdekes, hogy hetekig akár minden nap is van egy-egy déjá vu-d... Amúgy megfogható érzelmek is kapcsolódnak hozzájuk? És hány másodpercesek? Csak azért kérdem, mert régen nekem is elég gyakoriak voltak, ezért kitaláltam, hogy mi lenne ha feljegyezném, hogy milyen napszakban következtek be, meddig tartott az az érzés, hogy "jé, ez de ismerős", pozitív vagy negatív érzelmek kapcsolódtak-e hozzájuk, stb., stb.

2010. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi :) Hát némelyik 1-2 mp-es, de volt már olyan, ami fél percig is eltartott.

Érzelmek, ezt hogy érted? A helyzettől vagy a déja vu-tól? A helyzetek, amikben előjön, teljesen átlagos hétköznapi helyzetek, pl előadáson ülök, vagy msn-ezek, vagy bármi. Magához a déja vu érzéshez se nagyon szoktak érzelmek "csatlakozni", nem szoktam tőle megijedni, nem érzek szokatlan örömet, vagy ilyesmit közben.

Hát olyanom azért szokott lenni, hogy nem tudom hirtelen, hogy hol vagyok meg mit csinálok, de azt fáratságnak szoktam betudni. Homályos tudatállapotom nem szokott lenni.

2010. jún. 16. 17:45
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem menj orvoshoz ezzel a problémával,biztos ami biztos.
2010. jún. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

17:45-es vagyok:


Úgy értem, hogy rendelkeznek-e érzelmi töltettel a déjá vu-id? Nálam pl. gyakran úgy jönnek elő, hogy erős pozitív vagy negatív érzések kapcsolódnak hozzájuk, ezek leginkább ahhoz hasonlóak mint mikor valamiképpen ráérzel arra, hogy most valami jó vagy rossz fog veled történni még azelőtt, hogy azok ténylegesen bekövetkeznének. Mintegy belédnyilall a felismerés ténye. Persze déjá vu-k révén csupán egyetlen egyszer "láttam előre" így a jövőbe (már ha ezt annak lehet nevezni), emlékszem még gimiben dogaosztáskor volt egy erős negatív töltetű déjá vu-m, és akkor hirtelen mintegy tudatosult bennem, hogy karó lett a dogám, és tényleg az is lett mint megtudtam néhány másodperccel később. :) De mondom, ilyen egyetlen egyszer fordult csak elő, de ennek ellenére nálam általában minden déjá vu-mhöz kapcsolódnak ilyen intenzív érzelmek...


Egyébként lehet, hogy a biztonság kedvéért tényleg nem ártana csináltatnod mondjuk egy EEG-t, mert ha valamilyen epileptikus rendellenesség okozza ezt, nem árt ha tudsz róla.

2010. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akarom mondani a 17:34-es... :)
2010. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Hát mostanában annyira nem gyakoriak, meg nem akarom, hogy hülye hipochondernek nézzen az orvos, de ha megint jön egy olyan időszak, hogy naponta, esetleg naponta többször jelentkezik ilyesmi, akkor tényleg elmegyek...


Nálam semmilyen érzelem nem kapcsolódik hozzá sose, mindig tényleg csak a felismerés TÉNYe,hogy "úristen ez már volt", és mindig elcsodálkozom ezen meg meglepődök nagyon, de ezenkívül semmi érzelem.

2010. jún. 16. 19:19
 10/13 anonim ***** válasza:
Van ilyen neurológiai "betegség", hogy állandó vagy gyakori deja vu érzése van az embernek. Ha jól emlékszem, valamiféle idegi átkapcsolási probléma okozza, az érzet és a tudatosulás közti parányi időkülönbség lép fel, vagy valami ilyesmi.
2010. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!