Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményed/tapasztalatod...

Mi a véleményed/tapasztalatod erről az Air cooler mobil léghűtőről?

Figyelt kérdés

A mediashop-hu-n van ez a termék:


[link]



Nem igazán értem, hogyan "készíti" a hideget.


Minden hűtő berendezés működési alapelve ugyanis, hogy a hő természetes áramlási irányát mesterségesen megfordítjuk. Azaz hideg levegő előállítása csak mesterséges hőelvonással valósítható meg.


Már pedig ezen a berendezésen nincs olyan cső, amely a meleg levegőt a szabadba elvezetné.


Ez átverés lenne?



#mobil klíma #mobil hűtő
2018. júl. 18. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Vizet parasit es azt fujja. Pont annyit is er...
2018. júl. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 lali24 ***** válasza:
100%

egy szobát nem fogsz lehűteni vele, de mikroklímaként nekem bevált.

és a működése hasonló, mint a párakapuké. a benne levő szűrőpapír felszívja a vizet és a ezen a nedves papíron keresztül fújja át a levegőt.

2018. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És akkor hogy van az, hogy hajszárítóval melegítik és 22 fokos hideg levegőt fúj ki? Legalábbis a bemutató film alapján.
2018. júl. 19. 07:58
 4/16 lali24 ***** válasza:
97%

a reklámfilmje egy nagy hülyeség - ahogy minden reklám az.

mondom, hogy nem hűt le egy szobát, de még kisebb helységet sem, de arra alkalmas, hogy elviselhető mikroklímát állítson elő.

nekem a szgép mellett van és a legkisebb fokozatban fújja rám a hűvös levegőt és ez már elég ahhoz, hogy ne akarjak megdögleni a hőségben.

éjszaka pedig az ágyam mellett az éjjeliszekrényre teszem és úgy járatom. volt, hogy hajnal felé le kellett kapcsolni, mert már fáztam :)

szóval nem valódi klíma, de hatásosabb, mint egy egyszerű ventilátor.

2018. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erővel egy ventillátort leteríthetnék egy hidegvizes ronggyal is, aztán azon keresztül áramolna a levegő, nem?


Amúgy mutatja a filmen, hogy bele kell tölteni valamilyen folyadékot?

Az micsoda? Hűtőben lehűtött víz?

2018. júl. 19. 15:43
 6/16 lali24 ***** válasza:

igen. a hatás ugyanaz lenne, csak hamar megszárad a nedves törölköző és elég kényelmetlen 10 percenként cserélgetni.

a cuccban van egy víztartály, a benne levő víz a legalacsonyabb fokozatban 6-8 óráig elég.

egyébként nekem nem ilyen csicsás cuccom van, nincs rajta animált lcd képernyő, de az úgyis csak parasztvakítás :)

mondjuk, az általad linkelt cuccot az ára miatt nem érdemes megvenni, jóval olcsóbban is kapható pl. innen:

[link]

nekem is pont ilyenem van. ennyit megér.

2018. júl. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
En balga, bedoltem a reklamnak. Livington Air Coolert vettem. Kb. 15-20 cm-re erzem, ha oda tartom a fejem, hogy fuj is valamit. Szinte csak szello, amit kibocsat. A jeges vizet 2 orankent /max/ igenyli. Visszavittem.
2018. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#4 és #6 Kedves Lali24

Köszönöm válaszod.

Jó volt hallani olyannak a véleményét, akinek van tapasztalata.

Ha jól értem, akkor az alábbi következtetéseket lehet levonni:


1. A szóban forgó berendezés nem helyettesít semmiféle

légkondicionáló berendezést (a reklámmal ellentétben), mivel a működési elve is

teljesen más, és hűtőkörről nem is lehet egyáltalán beszélni annak hiányában.


2. Legfeljebb a közvetlen környezetében lehet érezni kellemesen hűsítő hatást.



Ehhez egy kérdésem lenne még: Mennyivel jobb ennek a közvetlen hűsítő hatása, mint egy mezei ventillátoré?

2018. aug. 16. 17:10
 9/16 A kérdező kommentje:
#7 Amikor visszavitted, mi lett a történet vége?
2018. aug. 16. 17:11
 10/16 lali24 ***** válasza:
95%

most is itt zümmög mellettem :)

hogy mennyivel hatásosabb, mint egy sima ventilátor..?

az igaz, hogy kisebb a légszállító kapacitása, mint egy asztali ventilátornak, de a vízpára miatt határozottan hűvösebb a levegő amit kifúj.

2018. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!