Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 4mm-es katedrálüvegnek, vagy...

4mm-es katedrálüvegnek, vagy 4mm-es üreges polikarbonátnak jobb a hőszigetelése?

Figyelt kérdés

2018. szept. 19. 08:23
1 2
 11/16 Topor G ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy a sugárzás az általad leírt körülmények között jelentős lenne, tehát a polikarbonát nyerő hőszigetelési szempontból! (Ez biztos, én is próbáltam, sok helyen használom)
2018. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Wadmalac ***** válasza:
Beltér esetén öregedéssel sem nagyon kell számolni, kisebb súly is, kisebb koszolódás és rondára karcolás a takarítással, szóval nem csak a hőszigetelés miatt előny a polikarbon.
2018. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Miért koszolódna kevésbé mint az üveg? Szerintem könnyebben karcolódik, mint az üveg.
2018. szept. 25. 02:05
 14/16 Wadmalac ***** válasza:

"Miért koszolódna kevésbé mint az üveg? "

Nem. Kevésbé koszolódik, mintha kültérre nyílna az ajtó.

2018. szept. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Juliusz48 ***** válasza:
Nagyon egyszer eldönteni, amikor kint már hűvösebb van ráteszed mindkettőre a kezed amelyeket előbb érzed melegnek az a jobb hőszigetelő egyébként egy víztiszta további PVC réteggel akár 0,15mm vastagságban is, meg egy levegőréteggel minden további nélkül lehet a belső felület hőmérsékletét akár 10 fokkal is emelni télen. Csak valamelyik oldalról a keretre kell rögzíteni. Én kívülről szoktam.
2021. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:

"ráteszed mindkettőre a kezed amelyeket előbb érzed melegnek az a jobb hőszigetelő"Ezt már feljebb is írták, de ennyire nem egyértelmű, mert az anyag fajhőjétől is erősen függ, hidegnek érzed-e.

Minél több energiát igényel adott fonyi melegedéshez, annál hidegebbnek érzed.

És ez nem függ össze arányosan a hővezető képességgel.


Szóval egy magas fajhőjű jó szigetelőt is hidegnek érezhetsz elsőre.

Az tuti, hogy amit elsőre melegnek érzel, az rossz hővezető.

De az elsőre hidegnek érződő nem biztosan rossz hőszigetelő.

2021. aug. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!