Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miert erzunk kulonbseget...

Miert erzunk kulonbseget futetlen 21 es futott 21 fok kozott?

Figyelt kérdés
Mi a tudomanyos magyarazat erre, ha van? Vagy ezt csak en erzem? :)

2018. szept. 24. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
lehet páratartalom akár . az nagyban befolyásolja a hőérzetet
2018. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az se mindegy hol méritek a 21 fokot. ha nincs fűtve mindenhol annyi van kb , de fűtőtest esetén annak közelében melegebb van .
2018. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
+ Sugárzás, levegő áramlás
2018. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tudok gondolni, hogyha fűtött 21 fok van, akkor az azt jelenti, hogy kint hideg van, tehát a hőmérsékletkülönbség miatt melegnek érezzük a benti fűtött 21 fokot.
2018. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

De ti is tapasztaljatok ezt a hoerzet kulonbseget? Kinti hideg idoben is, ha bent 21 fok van futve akkor az mas mintha nem futve lenne 21 fok.


Biztos a futotest sugarzo hatasa radob kicsit a hoerzetre, de fura.

2018. szept. 24. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:

A fűtőtestek és a melegített falak láthatatlan termikus sugárzást bocsájtanak ki, amit te kellemesen melegnek érzel. Ilyen pl az infralámpa hősugárzása is, vagy amit minden test sugároz és a FLIR kamera érzékeli.


A levegő páratartalma is számít, illetve az, hogy kint minden esetben számolni kell némi légmozgással.


A bőrfelszín folyamatosan adja le a hőt, amit bármilyen minimális szellő azonnal arrébb szállít és több hőt adsz le.


Tehát egy szobában, légmozgás nélkül, hősugárzó falak és fűtőtestek között természetes, hogy a 21 fokot magasabbnak érzed.

2018. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2*Sü ***** válasza:
Az is benne lehet a pakliban, hogy ha 21 °C van alapból, akkor a falak is közel 21 °C-osak. Így sokkal homogénebb a levegő hőmérséklet eloszlása. A padló szintjén mondjuk 20,8 °C van, a plafon közelében meg 21,3 °C Ha viszont alapból csak 10 °C-os lenne a szoba fűtés nélkül, akkor a fűtőtest a levegőt ugyan fel tudja melegíteni 21 °C-ra, de a falakat, a padlót, a plafont nem tudja átfűteni, azok folyamatosan vezetik el a hőt, így ha nem is 10 °C-osak, de mondjuk 15 °C-osokal lesznek. Ez meg hűti a levegőt. A szoba levegőjének hőmérséklet eloszlása nem lesz olyan egyenletes, lehet, hogy fejmagasságban 21 °C van, viszont a padló közelében csak 19,5 °C, míg a plafonnál 22 °C. Én gyanítom, hogy ez a hatás elég jelentős ahhoz, hogy befolyásolja azt, hogy az ember hogyan érzékeli a környezet hőmérsékletét.
2018. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert tudjuk hogy negyed év múltán ismét jönni fog egy közműszámla de magasabb összegekkel.
2018. szept. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekszobában van a termosztát, ami a fűtést vezérli. Ez egy belső falon van, a szoba bejárati ajtaja mellett. És vettem még egy páratartalom/hőmérőt is, amit a komódjára tettem. Ez egy külvilágra nyíló fal mellett van. A két hőmérőt teljesen egyformára kalibráltam. Ha a belső falon lévő termosztát hőmérő adott hőmérsékletet mutat, akkor a szabadba néző fal mellett a nyári kánikulában 1 teljes fokkal magasabb a hőfok, a téli -15 fokban meg 1 teljes fokkal hidegebb van. Mint amennyit a belső falon lévő hőmérő mutat. Szóval nagyon nem mindegy, hogy a falak milyen hőfokot sugároznak...
2018. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!