Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehet az a pont, amikor...

Mi lehet az a pont, amikor már érdemesebb lesz új bolygót keresni és azt terraformálni, mint ezt rendbehozni?

Figyelt kérdés

Egy 10 fokos átlaghőmérséklet-emelkedés, a tengerszint emelkedése stb. még mind semmi ahhoz képest, hogy pl. a Marson nincs légkör, nincs élet, csak homokvihar és sugárzás. A scifik eléggé eltúlozzák azt a pontot, amikor el kell hagynunk a Földet. Egy atomháború után is lemehetünk pár évtizedre a föld alá.

Azon kivül, hogy egy kisbolygó belecsapódik a Földbe, szerintem minen könnyebben túlélhető itt, mint más bolygón.



2018. szept. 25. 11:16
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
Mivel jelenleg a terra formálás max egy szép álom ezért erre elég nehéz válaszolni.
2018. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha valamilyen okból már nem termeszthetünk kávét és dohányt!

:D


Amikor bármilyen okból kifolyólag elkezd kihalni (viszonylag gyors ütemben)az emberiség.

2018. szept. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:

Akkor, amikor majd az itteni életben maradás technikailag és költségileg nehezebb lesz, mint az új világ lakhatóvá tétele és benépesítése.

Valahol ott lesz ez a vonal, amikor a felszíni élet légkörösszetétel és hőmérséklet miatt is kivitelezhetetlenné válik.

A fenti két verzióból, hogy javítás vagy új terraformálás, a második pont jelenleg a lehetetlen kategóriájában van. Ha abban is marad, akkor nincs B-terv.

Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy egy élettől, élhető légkörtől, használható talajtól mentes bolygót könnyebb terraformálni, mint a Földet, bármilyen lepukkant állapotban is van, ilyen-olyan szinten gatyába rázni.


Ilyen szerintem csak akkor lehetséges, ha az új bolygón alapból csak egy kisebbség túlélését akarjuk elérni, a többséget meg hagyjuk itt szemétbe fulladni. Az persze egyszerűbb, mint mindenkit, az egész mostani romló állapotot okozó komplett fajt átvinni vagy itt rendbe tenni.

2018. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tudod mi csinálja azt, hogy amikor felélte az összes rendelkezésre álló erőforrást keres egy másik gazdateste? A vírus.


Szeretném azt hinni, hogy az emberi fej jobb ennél.

(bár szerintem a föld egyszerűen dob egy resetet és az ember után szépen helyreállít mindent)

2018. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Tudom, hoyg a terrafomálás még lehetetlen, de nem erre vonatkozott a kérdés. Hanem arra, hogy minek kellene itt történnie vagy milyen állapotban kellene lennie a Földnek, hogy úgy kellene döntsünk, lelépünk?

Példa: Csillagok között c. filmben valami nitrogént lélegző élősködö (?) elhasználta az oxigént a levegőből vagy valami ilyesmi. De ez szerintem közel sem ok arra, hogy lelépjünk. Hiszen az életfeltételek továbbra is sokkal-sokkal jobbak voltak, mint akárhol máshol. Volt

valamennyi oxigén, viz, megfelelő hőmérséklet, és legkör ami megvéd a sugárzástól, erőforrások, feldolgozóipar stb. Mindössze az élelemtermelés vált nehézkessé és maszkot kellett felvenni. De továbbra is lehetett egy szál alsóban rohangálni odakint.

2018. szept. 25. 17:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát másképp feltéve a kérdést: Mikor mondhatnánk azt, hogy a Föld számunkra teljesen élhetetlenné vált? Tudományos szempontból mik ezek az esetek? 0% oxigén? 0 liter viz? Egy bizonyos szintű sugárzás? Mi az, amit már biztosan nem élhetnénk túl semmilyen mai technológiával? Nem feltétlenül az össze 8 milliárd emberre gondolok, egy kis népességcsökkenés talán még jót is tenne...
2018. szept. 25. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor a föld megszűnik létezni, vagy a napunk adja fel a szolgálatot.

Ha el is jutnánk arra a pontra, hogy terraformáljunk egy idegen bolygót, akkor az a saját bolygónkkal is megtehetnénk. Vagy tévedek?

2018. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mikor mondhatnánk azt, hogy a Föld számunkra teljesen élhetetlenné vált?"

A jelenlegi elméletek, számítások szerint 5 milliárd év múlva a Nap vörös óriás lesz, valszeg a Földet is elnyeli, a Marsot nem. Na ez már az.

Már 1 milliárd év múlva is sokkal forróbb lesz a Nap és a Föld is, a szabad vizek elpárolognak. De föld alatti tározókban megmaradhat (valamennyi), és a forróság ellen lehet védekezni (barlangok, árnyékolók). Szóval ez még mindig élhetőbbnek tűnik, mint a Mars.

2018. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mire vészesen megközelítenénk ezt a kritikus pontot, addigra annyira lecsökken a föld népessége, hogy nem lesz, aki terraformálna egy bolygót. Az ember rendkívül békétlen faj. Evolúció bácsi így oldotta (volna) meg a túlnépesedés kérdését. Amint valami veszélyezteti a (jó-)létét, azonnal háborúzni kezd, és manapság egy komolyabb háború végzetes következményekkel járhat.
2018. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!