Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az ember képes ilyet építeni?

Az ember képes ilyet építeni?

Figyelt kérdés

Mint a Kaptár c filmben maga a kaptár, tehát egy hatalmas, föld alatti objektum.

Ugye van vagy 200 m mély az egész...


2018. szept. 27. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Persze, az ilyen föld alatti objektumokat bányáknak hívjuk, és a kora középkortól már biztosan léteztek,de egyes szerint sokkal régebben is voltak. Még Magyarországon is vannak/voltak 200mnél mélyebb bányák. Pl. a Recski mélybánya (nem azonos a munkatáborral!) kb. 1000m mélységű nagykiterjedésű járat rendszer (volt/van). A dél-afrikai arany és gyémánt bányák között van közel 2000m mélységű is.
2018. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az uránbányának volt 1625 méteres légaknája az volt az ország legmélyebb bányája a felszíntől. Ez az V. számú légakna volt Petőcpusztán. Papa még volt ott szakvezető. A vágatok hossza meghaladta az 5 üzemben meghaladta a 50 km-t.

Dél Afrikában pedig túl vannak a 4000 méteres mélységen.

Dolgoztam Bátaapátiban az is szép nagy objektum.

Genf alatt ott CERN az is a föld alatt van. Szóval igen az ember képes olyat építeni.

2018. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a hibákért. Telóról ritka béna vagyok. :)
2018. szept. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
pilótakex89: Urán V-ben nem jártam, csak Recsken. Azért arról inkább nem írtam.
2018. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Amúgy ennyi eszem nekem is lehetett volna.

2018. szept. 27. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam róla mert ott azért kevesebben jártak. Az nemigen volt látogatható. Recsk meg Gyöngyösoroszi is viszonylag mélyek voltak. Márkushegy, Úrkút és Dudar kicsit sekélyebb már. Gyöngyösorosziban még be lehet menni egy jó darabig nincs teljesen elárasztva és tömedékelve. Majd szólok ha megyünk konvergenciát és alábányászott terület süllyedést mérni. :)
2018. szept. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Ajánlanám utánanézni a neutrínó-detektoroknak.
2018. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!