Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A növények tényleg csak...

A növények tényleg csak nappal termelnek oxigént?

Figyelt kérdés

1.) A növények tényleg csak nappal termelnek oxigént?


2.) Tényleg csak az a növény termel oxigént, amelyik fotoszintetizál?


3.) Tényleg csak az a növény termel oxigént, amelyik növekszik? Pl. ágat, levelet, hajtást, termést növeszt?


4.) Egy felnőtt növény éjszaka tényleg visszaveszi a légzése során azt az oxigént, amit megtermelt napközben?


5.) Ha elégetünk 100%-osan egy növényt, akkor tényleg annyi szén-dioxid szabadul fel az égetése során, mint amit megkötött az addigi élete során?


2018. okt. 13. 20:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Ha elégetünk egy növényt, akkor annyi CO2 szabadul fel, amennyit beépített önmagába. Ez nem az összes CO2, amit megkötött az élete során."


Miért, a többivel mi lett? Mert én úgy gondoltam, hogy ide már csak alapból azt a CO2 mennyiséget számoljuk bele, ami a sötét szakaszon kívül nem bocsátott ki magából.


"Pl. talaj szerves anyag tartalma, állatokba kerülő szerves anyagok, stb. Ez egy egyszerű és jó közelítés, de csak közelítés."


Nem értem. Az is egyszer lebomlik. A állatokba kerülő szerves anyagból, illetve a talajba kerülő szerves anyagból is végül kikerül a CO2 a levegőbe. Vagy nem?

2018. okt. 14. 11:45
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nem értem. Az is egyszer lebomlik. A állatokba kerülő szerves anyagból, illetve a talajba kerülő szerves anyagból is végül kikerül a CO2 a levegőbe. Vagy nem?"


De. De ezek nem azzal szabadulnak fel, hogy elégeted a növényt.

2018. okt. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Igaz.
2018. okt. 14. 11:50
 14/14 anonim ***** válasza:
A #7 Válaszban már le írtam mi történik egy jelentös részével ami kikerül a körforgásbol.
2018. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!