Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit jelent az integrál jelen...

Mit jelent az integrál jelen a karika?

Figyelt kérdés

A nyújtott S betű közepére van rajzolva egy kör.

Láttam már egy meg három karikás integrál jelet is. Tanultam integrálni, de ezzel a jelöléssel még nem találkoztam.



2018. okt. 23. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Az integrál valamilyen egységen (vonalon, felületen, térben) van értelmezve. Ha ez az egység egy körvonal, akkor használják ezt. Körintegrálnak hívják, azt fejezi ki, a dolgokat a körvonal mentén kell összesíteni.
2018. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Hülyeség, amit az 1-es ír. A jelentése a karika jelnek, hogy zárt görbe mentén, zárt felületen, vagy zárt térfogaton integrálunk.


Ha az integrál pl. vonalintegrál, de nem zárt a görbe, akkor nem kell kitenni a karikát.


A karika jel a zártságot jelenti!

2018. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon nagy segítség


Esetleg azt is meg tudnátok mondani, hogy ez a csiga vonal szerű jel az S előtt mi és hogy kell kiejteni?

Láttam már deriválásnál is


[link]

2018. okt. 23. 13:03
 4/23 dq ***** válasza:

Legtöbb helyen 'partial' a _jel_ neve (pl texben) angolul. Magyar neve nem hiszem, hogy lenne.


Mindenki úgy ejti ki, ahogy akarja. Az eltén például deltának ejtik valami fura oknál fogva. Amúgy


„The symbol is referred to as "del"[5] (not to be confused with ∇, also known as "del"), "dee",[6] "partial dee",[7] "partial" (especially in LaTeX), "round d",[8] "curly dee", "doh",[9] "die"[10] or "dabba".[11]”


[link]


Én "dé"-nek szoktam nevezni, az rövid.

2018. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Az a parciális deriválás jele. De a mostani példában a felületet határoló zárt göbére utal. Kiejtése pedig egyszerűen "dé".


Aztán majd jön a Stokes-tétel, és szépen csináltok belőle egy felületi integrált. De az a felület már nem lesz zárt...

2018. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 dq ***** válasza:

#2-nek igaza van, nem csupán körvonalra, de felületre vagy tartományra (térfogatra??) is oda szokták tenni a karikát dísznek.

Jelentése nincs, csak jól néz ki.

2018. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 dq ***** válasza:

> „Az a parciális deriválás jele. De a mostani példában a felületet határoló zárt göbére utal.”


WTF

Nem. Az egy jel, amivel lehet parciális deriválást, és határt is jelölni.

2018. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

"Jelentése nincs, csak jól néz ki."


Már hogyne lenne jelentése?! Azt jelenti hogy zárt görbére, zárt felületre vagy zárt térfogatra végzendő el az integrálás.


Tehát a zártságot jelenti, ez a jelentése, ahogy írtam már korábban.

2018. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 dq ***** válasza:
A zártság a tartomány egy tulajdonsága. Egy karika nem jelentheti ezt. Ez semmilyen részében nem stimmel.
2018. okt. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Pedig akkor is a zártságot jelenti. Minden szakirodalom, amelyik használja a karika jelölést, ott ebben az értelemben használják.

Sőt pl. vonalintegrálnál régebbi könyvek a karikára még egy nyilat is rátettek, hogy az irányítottságot jelöljék. Ma ezt már ritkán használják.

2018. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!