Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges a végtelenségig...

Lehetséges a végtelenségig folytatni egy végtelen pályán játszott amőbát?

Figyelt kérdés

Ismerem annak bizonyítását, hogy tetszőleges, véges méretű pálya esetében mindkét játékosnak létezik nemvesztő stratégiája. Én viszont nem látom át, hogy ebből következne a következő állítás:


Létezik olyan Z^2 -> {X; O} függvény, hogy nincs egymás mellett n db X vagy O.


Az világos, hogy bármekkora véges pálya esetén létezik ilyen, de el tudom képzelni, hogy végtelen pálya esetén problémák lesznek.



2019. febr. 13. 17:27
1 2
 11/19 EagleHUN ***** válasza:
0%

#5 Hallottál már a fullerénekről?

A lényeg hogy 6 és 5 szögekből tökéletes gömb építhető.

Az amőbában pedig nincs előírva hogy csak négyzetben játszandó vagy 90 fok kell hozzá. 5 és 6 szögekben is ugyanolyan jól megkülönböztethető az X és a O vagyis a játék játszhatósága nem változik.

:D

2019. febr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 EagleHUN ***** válasza:
30%

#6 (2*Sü) A megoldásod csak első ránézésre jó én is elnyomtam a zöld kezet. :-O


Aztán észrevettem hogy a mintád balra egy vonalba van rendezve mintha ott egy határvonal lenne (pályaszéle stb).

Csakhogy a "végtelennél" ilyen nincs.

Így viszont akárhogyan elcsúszhat egymáshoz képest akár több sor is. Akár úgy is hogy kijön az öt egyforma egy vonalban!

2019. febr. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 dq ***** válasza:
25%

Ömmm..

2x2-es négyzeteket rak egymás mellé -.-"

2019. febr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 dq ***** válasza:

#11:


Ha síksokszögekkel (tökéletes?) gömb építhető, akkor a kocka sokkal egyszerűbb gömb a fullerénnél + az oldalai eleve olyan négyzetek „hogy azok mind kizárólag 90 fokos szögekkel, és kizárólag egyenlő oldalhosszakkal rendelkezzenek”.

2019. febr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 2*Sü ***** válasza:
87%

#12 @EagleHUN :


Attól, hogy a pályának nincs vége, bárhol fel lehet venni önkényesen egy origót, mint ahogy egy koordinátarendszerben ezt meg is tesszük. Nyilván az egész számok halmazának is van egy önkényes 0 pontja. Egyszerűen fogod ezt a mintát:


XXOO

OOXX


és ezzel a mintával, téglalaprácsként kitöltöd a síkot. Mindegy hol kezded, az végtelenségig folytatható balra, jobbra, fel, le és nem fogsz találni olyan területet, ahol kettőnél több azonos jel lenne egy sorban, egy oszlopban, vagy egy átló mentén. Nem csúszik itt semmi sehova.

2019. febr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"#5 Hallottál már a fullerénekről?


A lényeg hogy 6 és 5 szögekből tökéletes gömb építhető."


Igen, hallottam, a C60 fullerén az pont ilyen, focilabda-szerű gömbformát ad ki.

De azért, én kíváncsi lennék, hogy hogyan határozod meg egy ilyenen, hogy mi van egy sorban :) Nem is tudsz egy dorba csak 4 valamit rajzolni, utána mindkét végén "varrás" zárja le a sort, ha geodéziai vonal (egyenes) mentén rajzolod rá a jeleket (mint pl. a bolygónkon az Egyenlítő). Maximum 2 hatszög lehet egyvonalban, majd egy-egy ötszög zárja őket, amelyek csúcsaiból indul a varrásvonal (két hatszög közötti varrás).

Külön szabályokat kellene hozni, hogy mi számít "egyvonalnak", amiben érvényes az 5 egymás melletti azonos jel.

2019. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

Süsü az általad megadott minta nem jó! Ha ezzel fedsz le egy négyzetrácsos pályát, átlóban lesz 5 illetve még több jel. Azonban létezik olyan "minta", ami valóban lefed bármilyen síkon lefektetett négyzetrácsos pályát úgy, hogy semmilyen irányban ne legyen 5 jel ...


XOOOOXOOOOXOOOOXOOOOX

OOOXOOOOXOOOOXOOOOXOO

OXOOOOXOOOOXOOOOXOOOO

OOOOXOOOOXOOOOXOOOOXO

OOXOOOOXOOOOXOOOOXOOO

XOOOOXOOOOXOOOOXOOOOX


Ez volna az ...

2019. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 2*Sü ***** válasza:

#17 > Süsü az általad megadott minta nem jó! Ha ezzel fedsz le egy négyzetrácsos pályát, átlóban lesz 5 illetve még több jel.


[link]


Jelöld be, hogy melyik átlóban van 5 azonos jel. Sőt, az is elég, ha bejelölöd nekem, hogy melyik átlóban van 3 azonos jel egymás mellett… ;-)


(Amúgy a te mintád is jó persze, csak egyrészt 4*2-es helyett 5*5-ös cellákkal tölti ki a síkot, így bonyolultabb megoldás, másrészt bár a te mintádban sincs 4-nél több azonos jel egymás mellett – átlósan sem –, de az én mintám szigorúbb feltételnek felel meg: nincs átlóban sem 2-nél több azonos jel egymás mellett.)

2019. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
És tényleg. Csak megzavart, hogy a karakterek szélessége nem azonos a magassággal És látványban olyan, mintha átlóban lenne több is egymás "mellett" :D Mea Culpa !
2019. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!