Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerinted hol vannak a fejlett...

Szerinted hol vannak a fejlett földönkívüli fajok? Miért nem jelentkeztek eddig? Miért nincs eddig semmilyen bizonyíték hogy vannak?

Figyelt kérdés

2019. febr. 18. 21:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

"az amerikai elnökkel?"

Miért pont vele?

Nem inkább a Föld elnökével?

Ha egy ilyen kis hatalmú emberrel kezet fognak, akkor minden elnökkel kellene. Jó pár száz ilyen van, nem?


Amúgy olvasd el, amit írtam: olyan helyre nem mennék, ahol törvényen kívül vagyok.

2019. febr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Wadmalac ***** válasza:
96%

"De miért nem jönnek ide a Földre, kezet fogni az amerikai elnökkel?"

Egyrészt leírtam, hogy kicsi az esély, hogy bárki akár csak észrevett minket.

Másrészt ha egy civilizált és bölcs idegen idejön ismerkedni, valamint már képben van a földi államok létezésével és értelmével, akkor tutira nem olyan hülye, hogy kipécéz egy államot, annak ezzel politikai előnyt adva.

Nem igazán van itt megfelelően független szervezet, esetleg az ENSZ.


"Az univerzum majdnem 14 milliárd éves, már kéne lennie civilizációknak amik úgymond kimaxolták magukat és semmi problémát nem jelentene több millió fényévet utazni."

Nem feltétlenül. Mi sem vagyunk még ott, nem biztos, hogy le vagyunk maradva a leggyorsabbaktól.


Amúgy meg, aki nem vesz észre, nem jön ide. Lásd fent.

2019. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Tislerics Máté ***** válasza:
94%

Miért nem jelentkeztek eddig?

Miért nincs eddig semmilyen bizonyíték hogy vannak?


Senki se tudja! De vannak elképzelések:


1. Nincsenek is

2. Még nem találtak meg bennünket

3. Túl messze vannak

4. Nem vesszük észre a jeleiket

5. Nincs közös kommunikációs csatornánk

6. Elbújtak előlünk

7. Az értelmes élet csak a Földön jött létre eddig (mi vagyunk az elsők)

8. Tudják hogy itt vagyunk, de nem érdekeljük őket

9. még nem kukkantottunk be az Európa vagy az Enceladusz jégpáncélja alá

10. Minden értelmes faj kipusztítja magát, amikor feltalálja az atombombát

11. Az evolúció csak itt volt képes kiszelektálni egy tudományt használó élőlényt.

12. Már megpróbáltak velünk kommunikálni, de nem jeleztünk vissza, mert pl. akkor még csak dinoszauruszok éltek a bolygón...

stb...


Szóval egyáltalán nem evidens, hogy meg kéne találnunk őket. Akár hemzseghet is az univerzumban az értelmes (nálunk akár sokkal fejlettebb) élet. Élhetnek akár egész galaxisokat benépesítő civilizációk is. (Réges-régen egy messzi messzi galaxisban ugyebár...) van hely neki bőven...

2019. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy vannak a közelben (10-100 fényév) szuper intelligens civilizációk.

Figyelnek minket, de nem lépnek kapcsolatba velünk, nem avatkoznak be. Miért is tennék?

(Zsoldos Péter: Az utolsó kísértés)

[link]

2019. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Wadmalac ***** válasza:
96%

"Figyelnek minket, de nem lépnek kapcsolatba velünk, nem avatkoznak be. Miért is tennék?"


Star Trek: csillagflotta alapszabály: warp fejlettség alatti fajokkal tilos kommunikálni, mert megborítja a fejlődésüket.

2019. febr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez egy összetett kérdés. De ha arra gondolsz, akkor mi vagyunk (az emberek) a földön kívülről jött lények. Ha igaz, akkor az univerzum történetében, mi csak egy útról pottyant lények vagyunk még, hiszen csak 150.000 éve létezünk a Földön. Ez nagyon kevés idő, ebben a csillagászati időszámításban mi csak gyerekek, vagy nagyon nagyon fiatalok vagyunk, hogy bárminek is történnie kéne. Jót az jelentene ha közelben lenne egy másik bolygó, ahol vannak élőlények, vagy mi is egy másik bolygón landolt volna azzal az üstökössel, amivel érkeztünk a felszínre. Ez az űrutazás, amit mi csináltunk anno. A teljes élet civilizációja átjött a Földre. Ez nem kis teljesítmény ha átgondolod hogyan is történt. Elvileg a Mars volt régen a lakható bolygónk, és egy üstökössel utaztunk át a létezünk kulcsával a fedélzeten.


Amúgy miért lenne másik élet a naprendszerünkben? Ha lenne, kB pont ilyen távolságra lenne a naptól mint mi, és ezt a távolságot miért lenne nehéz kiszámolni? Mi ez ha nem egy jel, hogy hol keressünk? A választ tudjuk hogy homán kapjuk, akkor azt is tudjuk hogy hol kell keresni. Logikus. Ha idősebbek (ha) leszünk akkor kiderül hogy hol vannak a többiek, azok akik a mi testvéreink esetleg, vagy az életre alkalmas helyen lévő helyen élnek. Szerintem amúgy az élet a kulcsa az egész világmindenségnek, illetve annak az eredménye, és nem hiszem hogy nem alakult ki olyan másik helyen is, mint ahol kialakulhatott volna! Olyan helyen hiába keresünk-várunk választ, ahol biztosan nincs esély ilyesmik kialakulására, hiszen ebből is, abból is pontosan elegendő van a világ történetében. De jó kérdés, hogy mi mennyire vagyunk a többihez képest fejlettnek mondható, és miben vagyunk TELJESEN Jók?

2019. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Elvileg a Mars volt régen a lakható bolygónk, és egy üstökössel utaztunk át a létezünk kulcsával a fedélzeten"


Csak a magad nevében, légyszíves!

Az én őseim egyenesen a Szíriuszról... ;)

2019. febr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
8%
Bizonyítékok? Éppen nem volt nálam kamera, de még ha lett is volna nem bizonyít semmit... Tudok róluk hogy itt jártak/járnak nekem ennyi bőven elég.
2019. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Wadmalac ***** válasza:
91%

Jól van, látom, ez a kérdés is át lesz segítve az ezotériába.

Én mosom kezeimet.

2019. márc. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
89%
Ajánlom figyelmedbe a South Parkból a Fakocsifutam részt.
2019. márc. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!