Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehetne elősegíteni...

Hogyan lehetne elősegíteni egy közönséges gyertya fényének a terjedelmének a növekedését?

Figyelt kérdés
azon elmélkedem, hogy ha meggyújtok egy gyertyát, akkor egy sötét szobában csinál egy kis fényt, hogyan lehetne elérni, hogy nagy fényt érjek el? hogyan lehetne növelni a fény erejét? és növelni a terjedelmét?

2019. febr. 20. 00:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Vastagabb kanócot kell használni. Akár úgy is, hogy egy csikket (nem vicc!) beleraksz a lángba, az eredeti kanóc tövébe, akár fekve is. (De jó még összepödört zsebkendő, szalvéta, kéztörlő, wc-papír, de akár pamut alapú szövet vagy elégetett gyufaszál is.) Mondjuk nem árt, ha ez a gyertya egy tűzálló edénybe van rakva, mert olyan lángot kaphat tőle ha ügyesen csinálod, hogy a keletkező hőtől szanaszét folyik a gyertya anyaga, tehát nem veszélytelen a dolog, erre figyelj oda.

Viszont nagyon fog kormolni és igen gyorsan elfogy tőle a gyertya is, erre készülj fel.

(Pl. az a kis mécses, amit temetőbe szoktak vinni a sírokra, és alaphelyzetben kb. 3 órán át pislákol, kb. 10-15 perc alatt elfogy egy-két csikktől vagy zsebkendőfecnitől.)

2019. febr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tukorrel szorhatod a fenyt, bar erosebb nem lesz, de a tukor miatt tobbfele szorodik a feny, es a hatas kicsit erosebbnek tunik.
2019. febr. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az már megvan akkor hogy hogyan lehet a fény erejét növelni, viszont akkor rövidebb ideig ég. De egy sima mécses fényterjedelmét a tükőrön kivűl hogyan lehetne terjeszteni a fényét? pl nagyítóval? cél hogy helyettesítsek egy kis lámpát. nem tudom hogy ezt meglehet e oldani
2019. febr. 20. 09:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Egyszerű módja, ha 10 gyertyát gyújtasz. Kis lámpát naggyal helyettesítesz. Az energiát semmiből csinálni nem lehet. Ha egyik helyről eltereled, akkor ott lesz kevesebb. Pont annyival, mint a másik helyen több.
2019. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a gyertya lángja felgyújtja a kanapét akkor nagyobb terjedelmű és nagyobb fényerejű lesz.
2019. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egy helyre szeretnéd koncentrálni, akkor parabolatükör.

Viszont a gyertya fénye nem eléggé állandó.

Javasolom a petróleumlámpát, az még szabályozható is.

2019. febr. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

No, ez a bejegyzés kifejezetten azoknak szól, akik lepontozták az #1 válaszom. Nem kívánom kommentálni, csak bemutatni, hogy mire gondoltam a válaszíráskor. Hátha így meggyőzőbb lesz ("Egy kép többet ér ezer szónál")


Itt egy kép egy sima, egyszerű, boltban kapható mécses lángjáról:

[link]


Itt egy kép egy darabka összepödört zsebkendővel tuningolt lángról:

[link]


Itt egy kép egy csikkel tuningolt lángról:

[link]


Azért szerintem elég jól látható, hogy mindkét láng terjedelme lényegesen nagyobb, mint az eredeti mécses lángja.


Itt pedig egy kép egy speciálisan elhelyezett, zsebkendőből készült, gyűrűt formázó kanóc lángjáról:

[link]

2019. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Utolsó! én nem pontoztalak le, kifejezetten jó amit írtál, de nekem továbbra az kell amit leírtam. olyanra, hogy a sima gyertya bevilágítson egy kis szobát, de nem úgy hogy tábortűzként beleteszek papírokat, mert akkor figyelni kellene a lángra, ha simán ég akkor nem kell figyelni, főleg ha biztosítva van a helye. olyanra gondoltam hogy ha ég, akkor ezeket akár tükörrel, nagyítóval vagy valamivel növelni a fényerősségét, elérve hogy bevilágítsa a szobát.
2019. febr. 21. 22:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Tükrökkel meg nagyítóval nem fogod növelni a fényét. Eleve is körbe van véve visszaverő felületekkel (plafon, falak) legfeljebb egy kicsit irányítani tudod 1 tükörrel vagy fehér lappal, de csekély a hatás. Tábortűz kell, nincs mese :) Az elfogadható botladozáshoz is kell 4-5 gyertya.
2019. febr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha van elektromos aram az internethez, miert nem egy biztonsagosabb lampat valasztasz? Miert kockaztatod, hogy leegjen a hazatok?


(Nagyitoval anno mi tuzet gyujtottunk a nap segitsegevel... szoval mit szeretnel, lakastuzet, vagy ...?)

2019. febr. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!