Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mekkora szél kell egy kis...

Mekkora szél kell egy kis lánggal égő gyertya kioltásához?

Figyelt kérdés

2016. jún. 18. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Körülbelül annyi, hogy fúúúúú.
2016. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsi.
2016. jún. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy "mekkora szél"? Nem a mozgó légtömeg nagyságától függ, hanem a sebességétől. Nyilván minél nagyobb a láng, annál nagyobb szél kell a kioltásához. Nem tudom, hogy ez lineárisan történik-e, vagy exponenciálisan.
2016. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy tapsnyi "szél"!
2016. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bénán fogalmaztam. Körülbelül mekkora szélsebesség kell egy kis lánggal égő gyertya kioltásához?
2016. jún. 19. 17:45
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Próbáld ki. Szélcsendben (mondjuk zárt szoba) kocogj egyet a gyertyával. Szerintem egy kényelmes 4-5 km/h sétánál gyorsabban már kialszik.

És a relativitás itt is igaz. Ha te mozogsz és a levegő áll, az ugyanaz, mintha a levegő mozogna körülötted, miközben te állsz.

A tippem így 4-5 km/h-s szellő. De mondom, 2 perc alatt letesztelheted.

2016. jún. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy teljesen lamináris a levegő áramlás, vagy vannak benne turbulenciák. Ha vannak turbulenciák, akkor egészen kicsi szél (turbulenciája) is kiolthatja.
2016. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2016. jún. 21. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!