Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fémipari ismeretek: Milyen...

Fémipari ismeretek: Milyen országokban alkalmaznak még a mai napig is Whitworth csavarokat kötőelemként?

Figyelt kérdés

2019. márc. 17. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kb. sehol, illetve csak speciális területeken (pl. színpadi világítás)


ez egyetlen hely, ahol whitworth menet valóban túlélt, az a csőmenet. az a whitworth meneten alapszik.

2019. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A csőmenet az oké, de az nem tipikusan kötőelem kategória.

A színpadi világításnál hol alkalmazzák ? Magában a világítótestek összeszerelésénél, vagy az állványzat/tartószerkezet részéinél ?

2019. márc. 17. 12:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Kimész az USA-ba és ott találsz még rengeteget minden területen.
2019. márc. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kimész az USA-ba és ott találsz még rengeteget minden területen."


kivéve, hogy az USA nem whitworthot használ, az ugyanis a BSW, hanem UTS-t azaz az UNC, UNF stb.

2019. márc. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A színpadi világításnál hol alkalmazzák ? Magában a világítótestek összeszerelésénél, vagy az állványzat/tartószerkezet részéinél ?"


ha jól értettem, kifejezetten a bontható elemek összefogatásához (állványzat elemek egymáshoz, lámpák állványzathoz stb.)


rákerestem, mert rengeteg angol/amerikai rajzot dolgozok fel a munkámból adódóan és egy kezem meg tudom számolni hányszor találkoztam vele, de csak ennyit találtam.

pontosabban szó esik még:

-Meccano fémépítő készlet ezt használja

-Ausztráliában és Angliában a kerítéskapukhoz használt kapupánt csavarok állítólag ilyenek (???)

-A Leica fényképezőgépek csavaros objektívei ilyenek.

2019. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nyomástartó rendszereknél rendszeres az alkalmazása. Sörcsapokat tervezek Angliában, csak whitworth-t használunk. Illetve tegnap egy zárszerkezetben is találkoztam vele. Kerékpároknál is sűrűn látom az angol menetet.
2019. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"nyomástartó rendszereknél rendszeres az alkalmazása. Sörcsapokat tervezek Angliában, csak whitworth-t használunk."


kötőelemként? mint csavar, anya stb.?


"Kerékpároknál is sűrűn látom az angol menetet"


Kerékpároknál a BSC-vel (British Standard Cycle) lehet/lehetett találkozni, ami a whitworth-tal ellentétben 60 fokos, nem pedig 55.

2019. márc. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:

Csőrendszereknél még sok helyen, nálunk is általános, de kötőelemként ritka.

Ahol még eszement mennyiségben van alkalmazásban, az a repüléstechnika.

Ott sok dolog nem volt piszkálva az 50-es, hatvanas évek óta. Költségesebb lenne átállni metrikusra, mint a régit használni.

Rolls-Royce gázturbinák még mindig főleg colos menetekkel vannak összerakva, még a gyártósori szerelőkészülékek is (konkrétan mi is gyártunk ilyeneket).


Japán a mai napig keveri a Whitworth, UNC, UNF és metrikus rendszereket. Állnak át a metrikusra, de lassan.

2019. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van ez, mikor még nem vagyunk tisztában azzal, hogy mi a kötőelem... :)


Közben keresgéltem és a színpadi világításban azért TÉRTEK VISSZA a Whitworth rendszerhez, mert reklamáltak a szerelők, hogy a metrikus meneteket többet kell tekergetni, miközben ők a létrán, vagy a "levegőben" állnak, miközben szerelnek.

2019. márc. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!