Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen jelenség miatt folyik...

Milyen jelenség miatt folyik ki a mosógép öblítő a tartályból, amint beleöntöm?

Figyelt kérdés

Itt a tartály elrendezése:

[link]

A vékony vonal az öblítő szintje, a középső levezető pedig egy cső, körben az öblítő. Sehol nincs lezárva felülről, az alsó kifolyó és a tartály is nyitott. Nem ritka, hogy amint beleöntöm, már csorog is ki alul. (Szerencsére kivehető az egész, úgyhogy már a csapban csinálom.) A felső lezáró kupak egy nagyobb keret része, ami levehető, és ilyenkor azt csinálom, hogy a két részt jól átöblítem, megütögetem, hogy ne legyen benne semmi víz vagy korábbi szutyi, de így is sokadjára marad csak benne az öblítő. Egyébként ezt sima vízzel is eljátssza.

Azt sem nagyon értem, hogy normál esetben hogyan jut az öblítő a dobba, gondolom valahogy alulról szívja be, de hogy ezt a tartályt külön a mosdóba téve önmagától is kifolyik, az rejtély.

Mit csinálok rosszul?



2019. márc. 24. 21:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet, hogy az üres állapot után a beleöntés folyamatában lehet a trükk, ott lehetnek valami fura nyomásviszonyok, de akkor sem értem. :(
2019. márc. 24. 21:46
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ártó szellem szállta meg a mosógéped :(


😈 👻


Legjobban úgy tudod megoldani, hogy szép lassan csorgatod bele a folyadékot a tartályba, mert lehet hogy csak átfröcsög. Ez segít?

2019. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Közlekedőedények.
2019. márc. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Wadmalac ***** válasza:

A közlekedőedények jó, csak nem elég részletes válasz.


Ha a felső duplacsöves rész nem levegős, mondjuk lerakódások miatt benne marad a lötyi, akkor úgy működik, mint a tankból benzin leszívás csővel.

A duplacsőből a külső cső alsó pereméig magától ki tud folyni a cucc.

2019. márc. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Addig eljutottam, hogy közlekedőedények, pontosabban fordított közlekedőedények. ("Szivornya-elv")

Wadmalac, igen, erre én is gondoltam (valószínűleg így működik rendesen üzem közben), de ha az alsó kifolyó csőben nincs víz vagy alacsony nyomás, akkor mitől folyik ki? Mitől kúszik fel a belső cső pereméig? A benzin is csak akkor mászik ki a tankból, ma megszívjuk, hogy a csőben lévő részt húzza a gravitáció. De én nem szívtam meg a kiömlő csövet. (Csak átvitt értelemben.)

2019. márc. 25. 11:36
 6/15 Wadmalac ***** válasza:

A mosószer és az öblítő is tartalmaz nedvesítő anyagokat, vagyis extrém mértékű hajszálcsövességi hajlamot válthat ki.


Gondolom van benne a falon kristályos lerakódás dögivel, közte úgy tud mászni a lötty, mint víz a szivacsban.

2019. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmiféle szivattyú ebben a körben.

Az én mosógépemen a csapi víz nyomását használják fel arra, hogy kiöblítse a mosószert a tartályából, majd az öblítőt utána. Egy fúvóka fejét forgatják el mindig azon tartály irányába, amit ki szeretnének mosatni a helyéről.

2019. márc. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Milyen mosógép ez, ablakos, vagy felső ajtós ?
2019. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Felső ajtós, Zanussi, a kis panellakásba való. (Most nem tudom a típust, de majd megnézem.)

Próbáltam öblítgetni, tisztítani az alsó-felső csöveket..

2019. márc. 28. 17:07
 10/15 A kérdező kommentje:

Ilyesmi:

[link]

Az ajtó és a dob között látszik az a három fakkos tartály.


Itt jobban látszik, 2:50-3:05 között szét is szedik:

https://www.youtube.com/watch?v=At9rYAdpuxk

Na ezt így berakom a mosdóba, feltöltöm vízzel, és ki is megy alul. :(

Egyébként igen, hátul látszik is, hogy beömlő nyílások vezetnek oda, az húzza ki valahogy az öblítőt.

2019. márc. 28. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!