Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » IQ-val kapcsolatos kérdés: mi...

IQ-val kapcsolatos kérdés: mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Állítólag okos vagyok, bocs, tudom, hogy ez most úgy hangzott, mintha teljesen el lennék szállva magamtól. Lehet, hogy kicsit, de amúgy mindenki mondogatja, hogy milyen okos vagyok, akkor én miért nem veszem észre? Egyszer kitöltöttem, még olyan 9-10 évesen, amikor már mérhető volt az IQ-m, egy felnőtt IQ tesztet és hat hibával sikerült, 60-ból 54. Azt írták rá, hogy 130 IQ Extrém magas intelligencia. Ez ugye jót jelent? És(sel nem kezdünk mondatot) amire a legbüszkébb vagyok, hogy megoldottam Einstein feladványát, amire az emberiség 2%-a képes csupán. Oké, ezekkel az eredményekkel a hátam mögött, én mégsem érzem magam okosnak. Vagy szerintetek ez jó eredmény? A bizonyítványom nem számít, mert sose tanultam, mindig is ment négyes-ötösre, épp ahogy kedvem volt, meglett. Azt veszem észre, hogyha valamit időre kell, akkor bepánikolok és szinte semmit se tudok. A tesztet és a rejtvényt is pár óra alatt csináltam meg. Most nemrégiben kitöltöttem egy netes IQ tesztet, bár olyan kérdéseket is adott, hogy azt se tudtam mi van, inkább tovább mentem, de volt, hogy félre nyomtam és a max 45 percből 15 perc alatt egy 108-as IQ-t sikerült kihoznom belőle. Nem tudom, hogy romlott-e a tudásom, vagy csak az időkorlát és az ismeretlen kérdések, meg a figyelmetlen elnyomások miatt jött-e így ki. Én néha elgondolkozom... RÁM mondják, hogy okos vagyok? O.O De másfelől meg ugye hízelgő is... :S Mi a véleményetek? :\ :(

13/L


2010. júl. 4. 02:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ez nem kamu kérdés, teljesen valóságos és légyszi ne írjatok hülyeségeket! :( :)
2010. júl. 4. 02:50
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
rajtam is csináltak egyszer valami ikótesztet vagy mifenét aszonták jólett kitöltötem egy neteset azmeg sokkal rosszabb bár szerintem ezek a tesztek csak az extrém magas vagy alacsony ikúnál lehet használni, vagyis ha -10 lesz akkor gond van amúgy szerintem nemsokat ér
2010. júl. 4. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

akkor ne szállj el magadtól, inkább olvass olyan pszichológiai tanulmányokat amelyek bizony szidják az IQ-teszteket, és ez a tendencia egyre erősebb, mert annyi befolyásoló tényező van, hogy egy ilyen teszttel egyszerűen képtelenség mérni valaki intelligenciáját. erre csupán az is jó példa, h ugyan azt a tesztet ugyan azzal az emberrel ha 10-szer, 10 különböző napon és különböző körnzeetben töltetik ki, akkor 10 akár egészen eltérő eredményt fognak kapni

és ez nem véletlen ...

úgyhogy ennek a méricskélésnek lejárt a kora de nagyon, hidd el, NEM LEHET MÉRNI !!!!

2010. júl. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

(Előrebocsátva: remélem, ha tizenhárom éves vagy, akkor ez a hajnali kettő órás kiírás csak egyszeri, és nem rendszeres eset volt, mert ha mindennap így teszel, akkor ebben nem vagy túl okos...)

Másfelől: az IQ tesztek a logikus gondolkodást mérik fel, de itt csak a hivatalos méréseket szabad figyelembe venni, az olyanokat, amin Te is voltál - a neteseket ne is töltögesd ki, mert csak olyan gondolataid lesznek tőle, mint most... nekem is lemérték az IQ-mat, még tizenhat évesen, akkor volt 136, aztán később, huszonegy évesen 151, de az már egy könyvből volt, mondjuk betartottam minden kritériumot, szóval talán a kettőből átlagot kéne vonnom:) De én is töltögettem mindenféle internetes teszteket, és a lehető legváltozatosabb eredmények jöttek ki, soha nem az a kettő, ami le volt mérve. Az, amelyiket Te mondtad, azt valszeg én is kitöltöttem, abban vmi 112 jött ki, ami elég gagyinak tűnik.

Azok alapján, amiket írtál, elég okosnak tűnsz, most már csak arra kell figyelni, hogy folyamatosan tréningeztesd az agyad - így suliban ez elég könnyű, de nem árt, ha gyakran fejtesz rejtvényt, sudokut, meg ehhez hasonlóakat. és olvass sok könyvet, mert ha ilyen könnyen tanulsz, akkor hihetetlen tudásmennyiséget felhalmozhatsz, és ez később nagyon hasznos lehet! Szerintem ígéretes tehetség vagy, és értékes ember válhat belőled, ha ezekre odafigyelsz.


24/L

2010. júl. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

"megoldottam Einstein feladványát, amire az emberiség 2%-a képes csupán"


Gondolom a német/hal kombóról van szó. Annyival egészíteném ki, hogy 10 percen belüli érték a 2%. Szinte mindenki megcsinálja, ha egyébként elég ideje van rá :)


Ui.: Ne kérkedj később se a tudásoddal (tudom, most sem azt akartad), adj hálát az Istennek, hogy ilyennek születtél. Ezzel jól meg fogsz tudni élni, ugyanakkor sokkal több gondod is lesz az életben, mint valakinek, akinek annyi esze sincs, mint egy marék molylepkének.

2010. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát most. Az intelligencia az egy dolog. Azt észre fogod venni ha tényleg okos vagy, fel fog tűnni ugyanis, hogy a többiek hülyébbek, lassabban fognak fel dolgokat.


A tanulást tanulni kell, meg úgy minden más tevékenységet is. Általában a gyakorlat többet számít, mint a képesség.

2010. júl. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
En is mar toltottem kulonbozo teszteket es az egyiken sot 160 is volt az eredmeny, de szerintem kozel sem all az igazsaghoz. Azt tudom, hogy a logikam jo, de ha valaki feltesz egy kerdest tortenelembol vagy foldrajzbol vagy a hires koltokrol valamit, akkor bizony megall az esz. Nem lehetsz rossz fej, de ne szallj el, hanem a foldon jarva csiszold meg az eszed!
2010. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

a 09:00-ának nagyon igaza van abban h sokszor én is irigylem az olyan együgyü embereket akiknek tényleg szinte semmi agyuk nincs, és mégis abban a nag ytudatlanságban olyan jól és boldogan elvannak, vagyis pont a nagy ártatlan tudatlanság miatt vannak el jól, csak számomra ez meg olyan felfoghatatlan h a mai világban ilyen még létezik. na mindegy

lényeg h sokszor az ember azt kívánná, bárcsak ne látna át bizonyos dolgokat, mennyivel egyszerűbb lenne az élet

2010. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes válaszokat! Féltem, hogy érkeznek hülyeségek, de kellemeset csalódtam.

Általában korábban szoktam lefeküdni. Rejtvényeket, sudoku-t, feladványokat szoktam fejtegetni. Nagypapám szeretette meg velem még kiskoromban. Szeretek olvasni, de csak, ha érdekes egy könyv. Sajnos nem szeretek tanulni, eddig nem is volt különösebben szükségem rá. Viszont nem tudom mi legyen a tovább tanulással. Érdekel a pszichológia, sokak szerint jó érzékem van hozzá, de ahhoz nagyon sokat kell tudni. Az informatika is, de ahhoz kevésbbé van tehetségem.

Nem tudom... Az az Einsteines feladvány volt. Már nem nagyon emlékszem rá, de azt hiszem az a kié a hal? kérdés volt. Van öt ház (rá kellett jönni a házak színére és sorrendjére), öt más-más nemzetiségű ember, mind mást isznak, más cigit szívnak és van mindnek egy házi állata. Ezekre mind rá kellett jönni. Igaz, hogy kicsit kicsúsztam az időkeretből, de sikerült megcsinálnom. A nagybátyám, aki nagyon okos ember, ő kitöltötte a megadott időn belül, ő adta nekem a feladványt és mikor megmutattam, nem hitte el, hogy csalás nélkül csináltam.

Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2010. júl. 4. 17:09
 10/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha egy kicsit értelmetlenre sikerült a válaszom, csak kicsit néha belezavarodom. :)
2010. júl. 4. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!