Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » IQ-val kapcsolatos kérdés: mi...

IQ-val kapcsolatos kérdés: mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Állítólag okos vagyok, bocs, tudom, hogy ez most úgy hangzott, mintha teljesen el lennék szállva magamtól. Lehet, hogy kicsit, de amúgy mindenki mondogatja, hogy milyen okos vagyok, akkor én miért nem veszem észre? Egyszer kitöltöttem, még olyan 9-10 évesen, amikor már mérhető volt az IQ-m, egy felnőtt IQ tesztet és hat hibával sikerült, 60-ból 54. Azt írták rá, hogy 130 IQ Extrém magas intelligencia. Ez ugye jót jelent? És(sel nem kezdünk mondatot) amire a legbüszkébb vagyok, hogy megoldottam Einstein feladványát, amire az emberiség 2%-a képes csupán. Oké, ezekkel az eredményekkel a hátam mögött, én mégsem érzem magam okosnak. Vagy szerintetek ez jó eredmény? A bizonyítványom nem számít, mert sose tanultam, mindig is ment négyes-ötösre, épp ahogy kedvem volt, meglett. Azt veszem észre, hogyha valamit időre kell, akkor bepánikolok és szinte semmit se tudok. A tesztet és a rejtvényt is pár óra alatt csináltam meg. Most nemrégiben kitöltöttem egy netes IQ tesztet, bár olyan kérdéseket is adott, hogy azt se tudtam mi van, inkább tovább mentem, de volt, hogy félre nyomtam és a max 45 percből 15 perc alatt egy 108-as IQ-t sikerült kihoznom belőle. Nem tudom, hogy romlott-e a tudásom, vagy csak az időkorlát és az ismeretlen kérdések, meg a figyelmetlen elnyomások miatt jött-e így ki. Én néha elgondolkozom... RÁM mondják, hogy okos vagyok? O.O De másfelől meg ugye hízelgő is... :S Mi a véleményetek? :\ :(

13/L


2010. júl. 4. 02:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Van egy ehhez hasonló számítógépes játék, azt hiszem, Brain Cell a neve.
2010. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

13 éves korban nincs sok értelme IQ-teszteket kitöltogetni. Később sincs.


Okosnak lenni és magas IQ-val rendelkezni pedig két különböző dolog.

2010. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
9 éves kor után már elég hiteles.
2010. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

most megyek nyolcadikba kitűnőlettem elég könnyen tanulok(otthon semmit csak az órán figyelek(szinte))

és mindenhol látom hogy:sodoku!!

oké de mi az mi9 a szabálya hogy kell játszani????:):D

2010. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Rákeresel, millió helyen le van írva.
2010. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
100%
Amikor felvételiztem a Rendőrtiszti Főiskolára akkor mérték az IQ-mat. 141 volt. Viszont a pszichológus elmagyarázta,hogy nem miért nem lehet szignifikáns eredménynek tekinteni egy ilyen tesztet. Ez csak tulajdonképpen egy behatárolás,hogy mégis hogy állsz agyilag. Az eredmény végülis csak egy kategóriába besorolást eredményez.
2010. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!