Igaz ez a cikk?

Figyelt kérdés

[link]


Most találtam. Félek ,hogy lassan odáig eljutunk,hogy a technológia fog minket kinyírni.



2019. márc. 29. 15:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Ez független ettől.


Lesznek problémák, emberek fognak meghalni, de alkalmazkodunk.


Lehet az is, hogy addigra sikerül a CO2-őt geoengineering módszerekkel megkötni.

2019. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát hogyne lenne igaz! El tudom képzelni ,hogya pasas létezik, iparmágnás és az a heppje, amit mond. Azt is el tudom képzelni, hogy lesznek, akik bármit vizsgálnak, alkotnak és fejlesztenek, csak sokat fizessenek érte. Azt se tartom lehetetlennek, hogy erről nagy reklámhadjárat folyik. Azt meg különösen el tudom képzelni, hogy rengetegen hitelt adnak ennek. Sokan ki is használják. Újságírók is remekül profitálhatnak belőlük.


Azonban mikor 2045-ben bemutatják, magam fogok jelentkezni, ott a helyszínen nyugodtan vágják le a fejemet, gyömöszöljék az agyam tartalmát abba a masinába. Azt is tudom, mit fog tenni először a masina. Hülyére röhögi magát az emberek ostobaságán.

2019. márc. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Én egyszerűen írtozók hogy x idő múlva robotok leszünk.

Én személy szerint imádom a biológiát!

És biológia fanként én ezt fel se tudom fogni. Jó,nem úgy. Csak egyszerűen úgy érzem,hogy a biológiai testünket nem lehet egyszerűen lecserélni egy mechanikus bíz bazra. Ez nekem olyan,mint Barbie,aki műanyag világban él.

De pontosabban,igazából csak van.

********

És az utolsó mondatot leírva,az is eszembe jutott,hogy ha ez a projekt be is fog valósulni ,akkor az az ember,aki ezt választja,nem is lesz élőlény.

És ez a projekt ezt akarja,hogy ne legyünk élőlények.

Ez valami irtó brutális ötlet.

Még is szünet az emberi evolúció,ha ez a projekt megvalósul.

********

És aki úgy gondolja,hogy nem fog ez minket kinyírni,annak mondanám,hogy de.

Az emberi evolúciót ugyanis ki fogja nyírni.

És evolúció nélkül mi sem leszünk ebemberek.

Úgy hogy az emberiséget el fogja tüntetni ez a projekt.

Már ha megvalósul.

********


De remélem,hogy ez a projekt meg fog bukni

.

Mert szerintem,nem fogják tudni megoldani a szaporodását.

És szerintem soha nem fogják 💯 százalékosan lemásolni az emberi testet.

Szerintetek?

2019. márc. 30. 19:37
 24/28 anonim ***** válasza:
46%
Hány éves vagy amúgy? 12?
2019. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

#26

Nem mondom meg.

2019. márc. 30. 22:38
 26/28 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon gyerekesen gondolkodsz...
2019. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Miért is gondolkodnék gyerekesen?


Atól még nem vagyok gyerekes,ha ellenzem ezt projektet.

2019. márc. 31. 09:45
 28/28 anonim ***** válasza:

Egyrészt azt se tudod mit ellenzel, mert igazából nem érted mi ennek a lényege.


Hosszú távon, szinte az öszzes ismert betegségre gyógymódot találhatunk a génmódosítás illetve a szervek lecserélése révén.


Nem értem az emberi evolúciót miért kevered ide. Mi a jó neked abban? Tudod egyáltalán hogyan működik az evolúció? Főleg egy modern civilizációban. A szabályokat már rég felrúgtuk, és eleve az emberi test kb 30 év egészséges működésre alakult ki. Nem volt többre szükség a fajfenntartáshoz. Minden plusz év kb ajándék, és a genetikánk ellene van. A természetes szelekció, a fogamzásgátlás és egy sor dolog teljesen felborította ezt.


Mivel a technológiának hála elélhetünk 60-70 évet is, emiatt szükség van a tudatos átalakításra, hogy a kitolt élettartam ne szenvedés legyen. Ezt gyógyszerekkel, génmódosítással vagy implantátumokkal/mesterséges szervekkel érhetjük el.


Minden ilyen fejlesztés egy konkrét betégség gyógymódját rejti. Vakság elleni kortikális implant. Retina génmódosítás. Depresszió, Parkinson elleni mélyagyi elektróda. Mesterséges szív stb...


Ezek aktuális és működő kezelések. Több elektróda beültetést csinálnak Mo-n is. Őket is lerobotozod, mert egy drót meg chip van az agyukban?


Van egy ismerősöm neki egy teljes cyborg karprotézise van, amit idegi impulzusokkal tud vezérelni...


Ezek a gyógymódok szépen összeállnak, egyre több beteg szervet tudunk lecserélni, így javítható az életminőség, vagy kitolható.


"Aki ezt választja nem is lesz élőlény"


Miért ne lenne? A központi idegrendszeredben van minden, ami téged emberré tesz. Egy tolószékes ember már nem élőlény? A test többi része csak kiszolgálja az agyat.


Nem fog megölni senkit. Nem fogja átvenni feletted az uralmat. Nem lesz kötelező... és fokozatosan is, de kevés gazdag idős réteg /rászoruló betegek fogják ezt választani.


Az emberiség útjai szétválnak. Nemrég megtörtént az első geneikailag módosított babák megszületése. Innentől szűnt meg végleg a természetes evolúció, mivel mesterségesen lehet befolyásolni. Eleinte csak a betegségek, aztán később hajlamok és emberi tulajdonságok. Magasság, péniszméret, szemszín. Végül transzgének bejuttatása, ami már teljesen idegen az embertől. Pl világító fehérjek bejuttatása egy baktériumból. Vagy fényérzékeny molekulák bevitele az agyba vírusokkal, hogy ezeken keresztül csatlakozhassanak az implantok. (Ezeket egereknél rutinszerűen csibáljuk, rengeteg kiborg egér van, üvegszállal és chippel a fején)

Illetve számtalan más izgalmas mesterségesen fejlesztett fehérjét is bevihetünk.


Ez nem a jövő, hanem már csinálják, tehát megállíthatatlan.


A kiborg test még tényleg jó sok idő, de biztosan a másik irány lesz mivel a mesterséges szervek könnyebben javíthatóak.


Az is szinte biztos, hogy az emberi test nem bír ki egy űrutazást hosszú távon, így az űrhajósaink biztosan ilyen testekben fognak utazni. Az is lehet, a Marsot már ilyen kiborgok fogják benépesíteni, mert jóval ellenállóbb a kozmikus sugárzásnak, és a víz-étel fogyasztása minimális.


A szaporodás a legegyszerűbb. A spermákat vagy a petesejteket le lehet fagyasztani még a műtét előtt... mesterséges megtermékenyítés, gondolom hallottál róla. Ha nem volt fagyasztás, akkor is a herékből kinyerhetőek pl az őssejtek, vagy szomatikus sejtekből is gyárthatóak ivarsejtek - mesterséges meiozissal. Akár agyszövetből is sperma. Ez éveken belük rutinmunka lehet.


A harmadik ág pedig a sok milliárdnyi szegény "klasszikus" ember lesz, valószínűleg kihalt sivatagos tájakon óriási betonvárosokban nyomorogva.


Ez a 3 irány alkothathatja a jövő emberiségét. 100 éven belül a Gattaca és az Elysium kombinációjaként.

2019. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!