Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mennyire reális, hogy ennyi...

Mennyire reális, hogy ennyi időn keresztül nem volt telitalálat az 5-ös lottón?

Figyelt kérdés

Mennyi a valószínűsége ennek?

Mennyi a valószínűsége, hogy ez a tendencia folytatódik?



#lottó #valószínűség #telitalálat hiánya
2019. ápr. 18. 09:13
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
67%

Mennyi a valószínűsége ennek?


Ha a valószínűség egy stabil dolog lenne, kb. minden 44 milliomodik szelvény lenne telitalálat.

Mennyi szelvényt vehetnek húzásonként az országban? Mondjuk 5-10 milliót?

És ebből mennyi tippelt szám azonos?

Saccolni lehet. Szerintem simán belefér olyan széria is, hogy több hónapig nincs telitalálat.



Mennyi a valószínűsége, hogy ez a tendencia folytatódik?

Nagy. De szerintem számíthatatlan.

Minden húzás csak külön valószínűségként számolható.

Az öttalálatosra ugyanannyi az esély, mint volt múlt héten meg azelőttin stb.

2019. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Feltételezve, hogy a szelvények döntő többsége véletlenszerű (tehát egy adott héten kevés ember van aki ugyanazt játssza meg mint mások, pl. 1-2-3-4-5) két telitalálat között megjátszott szelvények száma egy 44 milliós várható értékű geometriai eloszlást követ. Ennek ilyen nagy számoknál már tökéletes közelítése a λ = 1/(44 millió) paraméterű exponenciális eloszlás.

A lottó weboldaláról letöltöttem, hogy melyik héten hány kettes-hármas stb volt, és a legutóbbi telitalálat óta eltelt 29 hétben összesen 2.788.756 két találatos volt. A kettesnek tudjuk, hogy 1:45 az esélye, tehát kb. 45x ennyit, azaz 125 millió szelvényt játszott meg a nép az utolsó lottóötös óta.

Annak az esélye, hogy x-nél több szelvényt játsszanak meg két telitalálat között, az exponenciális eloszlás alapján e^(−λx) ahol a lambda a fentebb írt 1/44 millió. x = 125 milliót behelyettesítve ez az esély 5.8%. Tehát ritka az ilyesmi, de azért annyira nem extrém. Kb. minden huszadik ötös után ilyen hosszú szünet jön.

2019. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és a tendencia folytatódásáról: minden egyes pillanatban átlagosan 44 millió szelvénynyire vagyunk a következő ötöstől. A lottónak ugyanis nincs memóriája. Tehát ha most meg kéne tippelned, hogy még hány további szelvényt fogunk megjátszani, míg valakinek végre ötöse lesz, a legjobb tipp amit adhatnál a 44 millió lenne. Mostanság a nagy nyeremény miatt olyan heti 6 milliót játszanak, tehát eltarthat.
2019. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2019. ápr. 18. 14:13
 5/6 anonim válasza:
89%
Én már délelőtt megmondtam hogy ma lesz telitalálat. 😂
2019. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak nem a Te számaid jöttek ki? :)

Gratula, és/vagy sok szerencsét az esetleges további próbálkozásokhoz! Neked és mindannyiunknak!

2019. ápr. 21. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!