Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki segitene nekem kicsit...

Valaki segitene nekem kicsit jobban megérteni az általános relativitás elméletet? A speciálisat már nagyábbol értem.

Figyelt kérdés

Persze MSN-en gondoltam például, nem itt :)

Jah és még az lenne a kérdésem, hogy hogy számjuk valaminek az 1/2-edik hatványát?


2010. júl. 6. 23:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Én igazán nem kötekedni akarok, és az tök jó, ha valaki ilyen iránt érdeklődik, és csak támogatni tudom:) Annyit azonban hozzáfűznék, hogy nem tudom, hogy te honnan értetted meg, amit megértettél, de gyanítom, hogy csak ilyen mesélős leírást olvastál róla. Igazából ahhoz, hogy abban komolyabban értsél valamit, ahhoz nemhogy szükséged lenne alapvető differenciál-, és integrálszámítási, illetve lineáris algebrai ismeretekre, amit pl. műszaki egyetemen tanul az ember (persze lehet könyvből is..:) ), de ez még nem elég, hanem ennél durvább dolgok is kellenek (pl. Lie-derivált). Szóval a fizikus szakon sincs az alap kötelező tárgyak között igazán mélyen relativitás-elmélet, csak felveheti, aki érez magában erőt hozzá. Ezzel nem kedvet akartam elvenni, csak mondom, hogy ez elég merész kijelentés, hogy valakinek ez már a kisujjában van. Mert a legtöbb helyen mese szinten van írva az ilyenekről, az pedig azon kívül, hogy az érdeklődést felkelti, nem teszi lehetővé, hogy valaki ezt értse, ahhoz éveket kell tölteni az alapok tanulásával, és nem túlzok. Ezt csak azért akartam leírni, mert aki ehhez ért az ezért szól be az 1/2 hatványra, mert ennek értéséhez picit azért többre lenne szükség, de az is lehet, hogy ezt tudod, csak gondoltam leírom. De mondom ez csak jó, ha valaki ez iránt érdeklődik. Engem mindig zavart ez az Einstein megbukott matekból dolog, már kiskoromban sem nagyon akartam elhinni, pláne hogy a relativitás-elmélet értéséhez félig matematikusnak is kell lenni, pláne ha azt te dolgozod ki:)...amúgy nem bukott meg, hanem csak annyi a sztori, hogy németeknél az 5-ös ugye az 1-es....
2010. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!