Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tudom egy testbe irányíto...

Hogy tudom egy testbe irányított erő kiszámítását?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy van egy 20 grammos fém test, 15 mm es henger. Ez benne van egy csőben ami időnként nagynyomású levegőt kap alulról, és a test kb 30 cm magasra emelkedik fel. Az érdekelne hogy ha a mozgásban lévő test útjába teszek egy másik fix testet akkor a kiindulási pontjától milyen távolságra van az a pont ahol a mozgásban lévő test a legnagyobb erőt fejti ki a másik testre? Remélem elég érthetően tudtam megfogalmazni.

2019. máj. 24. 10:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszokat, viszont a témánál maradva. Hogy tudnám kiszámolni hogy ez a 20 grammos test milyen sebességgel kell hogy ütközzön egy 900 grammos testnek hogy az 10 mm-t megemelkedjen függőlegesen mozog minden."


Az energiamérlegből lehet számolni. Csakhogy ez nem fog menni, mert az energiaveszteségek ismeretlenek.


"Továbbá mennyire számít az hogy a testek ott ahol ütköznek milyen anyagból vannak? Jelenleg mindkét test alumínium, esetleg kellene rá egy keményebb réteg hogy a puhaság miatt ne vészen el erő, vagy ezt elenyésző?"


Nagyon számit. Még a legegyszerűbb, Newton-féle ütközési modell is feltételezi azt, hogy az ütközési pontnál lokálisan rugalmas a test. Erre be is szokták vezetni az ütközési számot(0<=k<=1), amely azt mutatja meg, hogy a valós ütközési folyamat hol van a tisztán rugalmas és a tökéletesen rugalmatlan ütközés közötti mezőnyben. Az ütközési számot szakszerű méréssel és gondos adatkiértékeléssel lehet meghatározni.

2019. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!